Üniversite Okurken Evlenmek

Yahu arkadaşım üniversitesi bitmiş, işini eline almış adamın bile evlenmesi zor bu devirde.
Kendimizden biliyorum, biz de sizin gibi üniversite okuyan gençleriz ve planlarımızlar ileri dönük.

Ailenin desteği olmadan bırak okulunu bitirip düzgün bir işe girmeyi, düğün yapacak parayı bile bulamazsın kolay kolay :) Kaldı ki kendinize ait bir eviniz olmayınca, aileniz alamayınca kiralık dairelerde nasıl sömürüleceğini de hesaba katmamışsın. Bir de çocuk yapıp bakacaksınız bu yaşta?

Şu soruyu sorduğun için bile sağlam bir dayağı hak ediyorsun :D Her şeyin bir zamanı var.

Birde çocuğun olup olmaması zorluğu değiştirir mi?
Şu kısma acayip güldüm dostum :ROFL: Lvl up! :sentinel:

Gelelim konuya. Üniversite okurken evlenmek bence de oldukça zor. Ama üniversite bitirip, yüksek lisans, doktora vs. yaparsın. O zaman olabilir. Ama üniversite yıllarında böyle bir düşünce absürt. Birçok giderin olacak sonuçta. Tabii AÖF okursan olay değişir. Bir yerde işe başlarsın. Bir miktar para biriktirirsin. (Bununla ilgili geniş bir konu açacağım. Daha detaylı bilgi almak için. Seni de etiketlerim, takip etmen için. :)) Kız da AÖF okur ya da üniversiteyi bitirir. İşte o zaman olabilir.

Tabi evlenmek öyle sadece sevmekten ibaret değildir. Bunu unutma. Günde birkaç saat gördüğün kızı, tüm gün göreceksin. İyi-kötü huylarını göreceksin. Dert dinleyecek, dert çekeceksin. Kira, fatura, giyim, gezi için paran olması gerekecek. Bazen akşam işten döndüğünde surat çekeceksin. Yani geniş bir olay evlilik..

Söyleyebileceğim en önemli şey, hepsi buna DEĞER! (y)

Son düzenleme:
Bana kalırsa erkek için zor bir durum. Eve nasıl bakacak okurken? Gündüz okuyacak, gece çalışacak mı? Veya gündüz çalışacak, gece okuyacak mı? Eşinin yüzüne hasret kalır. Kadın içinde zor oluyor. Ben eşimle üniversite okurken evlendim. 1 yıl oldu evleneli, ev ile okul aynı anda yürümedi. Açık öğretim okumayı tercih etti. Yaşın daha küçükse eğer. Bence askerden gelmeden, iyi bir iş sahibi olmadan evlenilmemeli. Çocuk olması olayı kesinlikle değiştirir.

YGS'de 1.oldun, deli gibi burslar paralar.

O zaman evlenebilirsin istersen ama çocuk olmaz.

Ayrıca ailenin geliri fazla ise yine olabilir.

Son düzenleme:
Yaşadığımız yer Türkiye. Bu devirde 2500 TL para için insanlar birbirlerini yiyor. Bu devirde evlilik değil sadece sevgili dahi olunsa, 2500 TL çoğu insana yetmiyor. Evlilik zor iştir, para yetişmezse insanlara el açarsın. Para yönünde sıkıntı olmadığını varsayalım. Üniversitede ne yapacaksın? Dersler mi yoksa evlediğin kişi mi? Beni Böyle Sev dizisindeki gibi değil gerçek hayat. Gönül ister herşey gönlünce olsun. Belki evlenirsin ama gelen laflara göğüs germen gerekecek. Birçok sorun var ben hangisini diyeyim sana? Durum nedir bilemem, çocuk falan. Eğer ortada çocuk mevzusu yok ise paşalar gibi üniversiteni bitirip evlenmeni isterim. Fakat çocuk mevzusu var ise, yapacak birşey yok güçlü olacaksın bu hayatta herkese karşı.

Yahu arkadaşım üniversitesi bitmiş, işini eline almış adamın bile evlenmesi zor bu devirde.
Kendimizden biliyorum, biz de sizin gibi üniversite okuyan gençleriz ve planlarımızlar ileri dönük.

Ailenin desteği olmadan bırak okulunu bitirip düzgün bir işe girmeyi, düğün yapacak parayı bile bulamazsın kolay kolay :) Kaldı ki kendinize ait bir eviniz olmayınca, aileniz alamayınca kiralık dairelerde nasıl sömürüleceğini de hesaba katmamışsın. Bir de çocuk yapıp bakacaksınız bu yaşta?

Şu soruyu sorduğun için bile sağlam bir dayağı hak ediyorsun :D Her şeyin bir zamanı var.
Ailemin desteği tabi ki var olmasa böyle bir soru sormazdım:) Çocuk işi çok absürt kaçtı farkındayım:D
Babanın holdingleri varsa buyur evlen, üstüne çocuk yap. Ama yoksa aklından bile geçirme. Üniversite bitirmiş, işe başlamış insan bile zor evlenir.
Hayır holdingleri yok fakat maddi durumları iyi:D
Eren daha küçüksün. Okulunu bitir ve iş sahibi ol, sıra evlenmeye de gelir.
Evet farkındayım son zamanlarda yaşadığım ilginç olaylar sonrası böyle ilginç şeyler türüyor ne yazık ki:cry:

Üniversite okumak bile zor iken (tabi ki üniversiteye ve bölüme göre değişir) üstüne bir de evlenmeyi düşünme. Üniversiteye girecek veya evlenecek yaşa gelince zaten bir cevaba ihtiyacın kalmaz.

Geri
Yukarı