Üniversite şehir dışında mı kendi şehrinde mi okunmalı?

Pardon. İlla denizli mi olmalı başka şehirlerde de bakabilirsiniz.

Ya evet ama biraz da ekonomik durumu düşünüyorum. Çok iyi durumum yok maalesef. Başka bir şehirde evde kalamam. Devlet yurdunda kalmalıyım. Ve 7-8 kişi ile aynı odada kalma fikri bana pek sıcak gelmiyor. Apart yahut özel yurt olursa da çalışmak zorunda kalacağım. İş bulabilecek miyim meçhul. Bulamaz isem ailemin üstüne bayağı yük binecek bunu da istemiyorum.

Ben kendi şehrimi kazandığım için orada okudum fakat tercih meselesi varsa şehir dışı tercih edilebilir. Kendi evinde daha rahat ederek eğitimini alabilirsin fakat şehir dışında okuman sana daha fazla şeyler katacaktır. Daha bilinçli sorumlu ve olgunlaşmana yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Ha eğer öyle bir durum varsa tabii ki öncelik daha iyi eğitim almak, daha iyi okula gitmek, daha geniş imkanlara sahip şehirlere gitmek olmalı. Eğer eğitim açısından daha iyi bir yerse gideceğiniz yer bence şehir 2. planda kalıyor.

Bana göre aile evi, yurt veya öğrenci evine göre daha iyi. Bir kere sefillik içerisinde yaşıyorsun öğrencilik hayatında hayatta katlanamam. Ev daha lüks geliyor bana. Şehir dışında kaldın diyelim ya yurtta 4 kişilik odalarda kalacaksın ya da öğrenci evinde kalacaksın. Yurtta kalsan 4 kişilik oda da kalabilecek misin? O dört kişi kafa dengi olacak mı? Çünkü bazen psikopat oda arkadaşın olabiliyor. Evde kalsan abi bunun çamaşırı var, bulaşığı var hangisine bakacaksın. Bence bunu da düşün. @azizkaratas

Bana göre aile evi, yurt veya öğrenci evine göre daha iyi. Bir kere sefillik içerisinde yaşıyorsun öğrencilik hayatında hayatta katlanamam. Ev daha lüks geliyor bana. Şehir dışında kaldın diyelim ya yurtta 4 kişilik odalarda kalacaksın ya da öğrenci evinde kalacaksın. Yurtta kalsan 4 kişilik oda da kalabilecek misin? O dört kişi kafa dengi olacak mı? Çünkü bazen psikopat oda arkadaşın olabiliyor. Evde kalsan abi bunun çamaşırı var, bulaşığı var hangisine bakacaksın. Bence bunu da düşün. @azizkaratas

Evet işte aradığım yorum bu. Kardeşimin dahi yatağıma yatmasına tehammül edemeyen ben hiçbir mahremim olmayan bir ortamda dayanamam.

Eğer ailen çok baskıcı değilse kendi şehrinde olman daha iyi olur. Hem alanınız gastronomi olduğundan evin mutfağını da rahatça kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı