Üniversite sınavı için çalışma planı yapmak

SadeOyuncu

Centipat
Katılım
8 Aralık 2020
Mesajlar
394
Makaleler
1
Çözümler
1
Merhaba. Ben mesleki teknik Anadolu lisesinde bilişim okuyorum. Şu anda 11 sınıfım yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Ama ne kadar net vs. yapmam gerektiğini tam bilmiyorum. Çarşamba saat 16:10'da diğer günler ise saat 13:00 gibi geliyorum. Yanlış bilmiyorsam ilk sınav TYT ve 9-10 sınıflar kapsıyor. Diğeri AYT ise 11ve 12 sınıfı, bende tam bilmiyorum. Anlatırsanız ve çalışma planı yapmama yardımcı olursanız çok sevinirim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Pluxy01

Kilopat
Katılım
11 Kasım 2016
Mesajlar
4.412
Çözümler
31
İnternette tonla video var. Bizim anlatmamızla sadece kafanda soru işaretleri oluşur çünkü çok fazla detay var. Şunu diyebilirim. Sınavda karşına çıkacaklarla okulda öğrendiklerin bambaşka şeyler.
 

YKS Yolcusu

Hectopat
Katılım
2 Eylül 2020
Mesajlar
1.511
Makaleler
1
Çözümler
1
Yer
Bursa
TYT sınavı 9 ve 10. sınıf derslerinin konularını kapsar. AYT ise 11 ve 12. sınıflarda hangi bölümü okuduysanız (eşit ağırlık, sözel, sayısal, dil) o derslerin konularını kapsar. Sınavdan sonra ortaya çıkan sonucunuz %40 TYT, %60 AYT puanınıza göre belirlenir. Şimdi asıl konuya dönelim.

Yazılım mühendisliği sayısal puan türünden öğrenci alımı yapar. Yani bu bölümü kazanmak için herkes gibi TYT sınavına gireceksiniz. Ardından AYT'de sayısal bölümü çözeceksiniz. Mesela hukuk okumak isteyen birisi AYT tarafında eşit ağırlık bölümünü çözer ve o alandan puanı ortaya çıkar.
Buradan sonrası hakkında araştırma yapmalısın. Şimdiden başlayacaksan deneme yapıp seviyeni ölçmelisin. Dersler hakkında bilgi edinmelisin... Ayrıca bu program oluşturma konusunda bilgili birisinden destek alabilirsin. Özellikle meslek lisesi öğrencisine göre bir program yapılmalı hatta. Yanıltıcı vermek istemem. İyi çalışmalar.
 

Yeni konular

Yukarı