Üniversite Sınavı İçin Öneriler

Alanım sayısal olmasına rağmen 23 dakikada 52 paragraf sorusu çözüyorum (42 doğru 12 yanlış, yanlışların hepsi de hızlı okurken oluşan hatalar).
İyi ki sayısalmışsınız. Pek ümitlenmeyin.
TYT sınavı konu ve soru zorluğu bakımından çok kolay bir sınav. TYT süre AYT bilgi sınavıdır.

Peki bu hesap,kitap işleri olan dersleri yapamayıp diğer sözel derslerden yapsamda iyi bir şey kazanma şansım yok gibi bir şey değil mi onlarıda yapmam lazım?
Hocam onları da malesef yapmak lazım ama artık kolaylıklar çok,diyorsanki tyt matematik yani temel matematiğim hiç yok,ozaman da 0'dan başlayan kitaplar var eğer bu yıldan başlarsan bu kitaplara ve sıkı çalışırsan gelecekte emin ol başarırsın.

Hocam onları da malesef yapmak lazım ama artık kolaylıklar çok,diyorsanki tyt matematik yani temel matematiğim hiç yok,ozaman da 0'dan başlayan kitaplar var eğer bu yıldan başlarsan bu kitaplara ve sıkı çalışırsan gelecekte emin ol başarırsın.
Anladım bilişim istiyorsam sayısal kesin ama kesin yapmam lazım anlaşılan?

İstediğin kadar çalış. Sınav'da roman gibi soruları görünce anlayacaksın çalışmanın boşa olduğunu. Benim arkadaşım 2 tane dershaneye giden ve her gün düzenli test çözen bir insandı üniversite sınavına hazırlık için ama çocuk 260 aldı ve yerine oturdu. Yani anlayacağın sorular uzun ve beyin boğan sorular boşver.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı