Üniversite Sınavı Zor mu?

Normalde çıkmış sorulara bakmış olmadığınızı tahmin ediyorum bu başlık neticesinde.
Verimli çalışan, soru çözen öğrenciler için zor olmayan bir sınav olmakla beraber, hedefler ve bu hedeflere ulaşmaya çalışırken gösterilen efor sonucu belirler.

Dostum 12. sınıf isen ve bu sorunun cevabını bilmiyorsan muhtemelen pek iyi bir yer kazanamazsın bu sene. Sınava az kaldı ondan söylüyorum yanlış anlama. Her sınav çalışana kolaydır, bilmeyene zordur. 1 sene boyunca günde ortalama 5-6 saat programlı bir şekilde çalışırsan kaliteli, güzel bir yere kendini atabilirsin. Aileden zengin değilsen çalış çalış çalış :)

Sınavın kolay olmasından daha kötü hiçbir şey olamaz. Sonuçta üniversiteye yerleşirken net sayınıza değil sıralamaya bakılıyor. Kolay olduğunda aşırı yığılma oluyor. O yüzden zor olması daha iyi. Zorsa herkese zor. Siz zoruna kolayına bakmadan her zaman elinizden geleni yapın yeter

Her geçen yıl daha da zorlaşıyor.
Evet, sınav her geçen sene zorlaşıyor. Ancak zorsa herkese zor, kolaysa da herkese kolay. Sıralama sınavı olduğundan dolayı çok da önemli değil. Çalışan adam her türlü yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı