Üniversite sınavına çalışma kitabı

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. YKS öğrencisiyim bu sene. Ve TYT'ye bir an önce başlamak istiyorum. Geç kalmak istemiyorum, iş ciddi.

Benim hocam setini almak istiyorum ama 2022 senesi için herhalde ağustos gibi çıkıyor. O zamanı beklersem de zamanımdan gidecek.

Acaba diyorum ki 2021 setini alsam sorun yaşar mıyım? Yani müfredatta pek değişiklik olur mu, arada bir fark olur mu?

(2022 senesinden ilk defa sınava gireceğim. YouTube - kitap - okul üçgeniyle sınava hazırlanıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişiklik olsa bile hiçbir şey kaybetmezsiniz. 100 konu varsa 5'i değişir mesela. TYT zaten prob. geo. ve paragraf işi... Ama bence set alma. Mat'ı beğenirsin, Türkçe kötü çıkar vb.

Hepiniz çok güzel demişsiniz, teşekkürler. Ki deneyimleriniz de bana göre oldukça fazla. Ama ben o kadar bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Olsa bile o kısımları ellemem. Ki zaten yeni bir şey eklemezler de diye düşünüyorum.

Ben de mesela büyüklerimin kitapları var. 4-5 sene belki daha da öncenin konulara bakıyorum aynılar. Sadece çok küçük farklar var. 1 sene de o kadar da değişmez bence. O eskilere de arada başvuruyorum ama güncel olmadığı için tamamen kendimi onlara veremem.

Yeni kitaplar, videolar falan derken hepsi Ağustos'u buluyor hatta sonlarına doğru. Ki benim amacım da o zamana kadar TYT'yi gerekirse 2 defa çalışmak. Yani zaman çok daha ciddi bir konu. 2 ay mühim. Ha set almayıp tek tek kitap alsam da, bu defa daha pahalıya gelir. Hem seti bekleyen kadar hem de setin yerine almak için.
Bence adamların yaptığı 2021'in yerine 2022 basmak sadece. Öyle büyük bir değişiklik olmaz.

Ek olarak da Mat-Geo dışında Benim Hocam ilerlesem nasıl olur? (2021 videolarını izliyorum. Zaten her sene de aynı.) Hem videosunu izleyeceğim, gerekli yerleri hızlı not alacağım. Zaten konu elimin altında olacak. Daha sonrasında konunun testlerini çözeceğim birkaç kaynaktan. Son olarak da TYT denemesi sık sık çözmeye çalışacağım. Kendimi test etmek için de aynı zamanda. Bu şekil iyi iş çıkarabileceğimi düşünüyorum.

Geometri için Kenan Kara öneriyor herkes. Videoları izleyip sürekli soru çözeceğim. Matematik için de Rehber Matematik ve İlyas Hoca'yı düşünüyorum. Dershane gitmem herhalde. Ders alma ihtimalim var ama Mat-Geo adına.

Bir de TYT'yi Eylül'e kadar 2 defa bitirip sonrasında AYT'yi çalışmayı planlıyorum.

Sizce bu planlar nasıl, işe yarar mı? Deneyimlerinizi aktarırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Bence adamların yaptığı 2021'in yerine 2022 basmak sadece. Öyle büyük bir değişiklik olmaz.
Aslında gerçekten çok fark olmuyor özel kaynaklarda. Birkaç soru değişiyor hatta bazen sadece pozisyonları değişiyor o kadar. Erkenden başlamak çok güzel bir şey. Son aylarda rahatlayacaksın böyle bir durumda. Ayrıca giriş seviyesi kaynaklarla TYT'ye başlaman çok güzel olacak. Zira birden normal ya da orta seviye kitaplarla başlamak moral bozabilir. Matematik için Matematiğin Güler Yüzü ve Rehber Matematik'in üstüne tanımıyorum bu arada. Sırf TYT matematik bitse bile mükemmel olacak senin için. AYT'de zorlanmazsın böyle olursa. Hadi iyi çalışmalar sana. :)

Kaynak önerisi istiyorsan sorabilirsin. Güzel kaynaklar önerebiliriz. :D

Aslında gerçekten çok fark olmuyor özel kaynaklarda. Birkaç soru değişiyor hatta bazen sadece pozisyonları değişiyor o kadar. Erkenden başlamak çok güzel bir şey. Son aylarda rahatlayacaksın böyle bir durumda. Ayrıca giriş seviyesi kaynaklarla TYT'ye başlaman çok güzel olacak. Zira birden normal ya da orta seviye kitaplarla başlamak moral bozabilir. Matematik için Matematiğin Güler Yüzü ve Rehber Matematik'in üstüne tanımıyorum bu arada. Sırf TYT matematik bitse bile mükemmel olacak senin için. AYT'de zorlanmazsın böyle olursa. Hadi iyi çalışmalar sana. :)

Kaynak önerisi istiyorsan sorabilirsin. Güzel kaynaklar önerebiliriz. :D
Teşekkür ederim. :) Ya zaten biraz önce yayıneviyle de iletişime geçtim, onlar da pek bir değişiklik olmayacağını söylediler. Temmuz-Ağustos gibi çıkar dediler 2022. Bekleyene kadar da TYT'yi belki bitiririm. Hem zaman da bana kalır.

Sizlerden kaynak almak isterim ama. Bunu çözmeden sınava girme dediğiniz kaynak varsa, seni bir adım öne taşır dediğiniz kaynak varsa, en iyisi odur dediğiniz kaynak varsa almak isterim. Özellikle de Matematik ve Geometri adına.

Teşekkür ederim. :) Ya zaten biraz önce yayıneviyle de iletişime geçtim, onlar da pek bir değişiklik olmayacağını söylediler. Temmuz-Ağustos gibi çıkar dediler 2022. Bekleyene kadar da TYT'yi belki bitiririm. Hem zaman da bana kalır.

Sizlerden kaynak almak isterim ama. Bunu çözmeden sınava girme dediğiniz kaynak varsa, seni bir adım öne taşır dediğiniz kaynak varsa, en iyisi odur dediğiniz kaynak varsa almak isterim. Özellikle de Matematik ve Geometri adına.
Matematik için 345. İleri ne demek. Çok çok seveceksiniz. Geometri çok kötü diyorsan Karekök Geometri Sıfır alınabilir. Fakat bu kitabın bir eksisi var. O da yeni nesil soruların çok az olması. Fakat yeni baskıda nasıl bilmem. Bendeki 2019-2020 baskısı. Ama öğrenmek istiyorum temelden diyorsan severek alabilirsin.

Türkçe için paragraf kitabı alsan güzel olur. Çok ileri taşıyacak seni. Ve Paragrafın Ritmi adlı kitap ilaç gibidir. Tavsiye ederim.

Problemler için giriş seviyesi fakat yeni nesil tipi de öğreten kitap olan Aktif Problemler kitabını öneririm. Bunlara ağırlık versen çok çok güzel olur.

Geri
Yukarı