Üniversite sınavına girenler

Ernterne

Femtopat
Daha fazla  
Şu an 11.sınıfım ve seneye sınava gireceğim fakat kendimden emin değilim. Bu yılın başında TYT matematik ve Türkçe'ye başladım ayrıca matematiği bir hoca ile bire bir görüyorum ve seneye iyi bir üniversitede iyi bir bölüme girmek istiyorum ama yeterli mi nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Birileri beni aydınlatabilir mi lütfen çok gerginim son zamanlarda.

Konuları çalışıyorum ama unutacağım gibi bir tedirginliğim de var bazen soruların hangi konu ile çözülebileceğini kestiremiyorum.

Fazlasıyla yeterli, 11'de TYT'yi halleder, 12. sınıfta da TYT'yi unutmamak adına haftalık 1 deneme çözersin. AYT yoğunlaşırsın, sonrasında da deneme sayısını artırırsın. İyi bir üniversite olur, neden olmasın?

Bu sene ODTÜ bilgisayar mühendisliği kazanan birisi:
-11.sınıftan başlaman seni öne geçirir. Bol bol paragraf çöz. 2.döneme gelmeden fizik, kimya ve biyoloji TYT başla. Yaz tatiline girmeden TYT bitmiş olsun. Eğer özel hoca varsa, kalanını o halleder. Şimdiden başarılar :)

Bu sene ODTÜ bilgisayar mühendisliği kazanan birisi:
-11.sınıftan başlaman seni öne geçirir. Bol bol paragraf çöz. 2.döneme gelmeden fizik, kimya ve biyoloji TYT başla. Yaz tatiline girmeden TYT bitmiş olsun. Eğer özel hoca varsa, kalanını o halleder. Şimdiden başarılar :)

Siz nasıl bir çalışma yöntemi takip ettiniz. TYT fene bir nevi başladım fizik hariç kimya biyolojiyi okulda hocalar eşliğinde görüyoruz ama yine de emin değilim kendim ayrı bir çalışma yapacağım. Paragraf için ise her gün hiç olmazsa birkaç soru bakıyorum.

Siz nasıl bir çalışma yöntemi takip ettiniz. TYT fene bir nevi başladım fizik hariç kimya biyolojiyi okulda hocalar eşliğinde görüyoruz ama yine de emin değilim kendim ayrı bir çalışma yapacağım. Paragraf için ise her gün hiç olmazsa birkaç soru bakıyorum.

Bende yazdığım şekilde çalışıyorum şu an.

Geri
Yukarı