Üniversite sınavına hazırlanan biri oyunu bırakmalı mı?

@Blacksidemre oyundan keyif alıyorsan beynindeki dopamini yükseltiyorsun, derse oturunca geri düşürüyorsun. Beyin dopamini yüksek tutmak istediği için dersten eş derecede keyif almıyorsan sıkılıyor ve sonuç olarak uzun saatler çalışmanı engelliyorsun. Dersten önce oyun kafa dağıtmak için ideal bir yol değil, öncesinde 1 saat uyursanız daha uzun süreler çalışabilirsiniz.

Lütfen çok bunalmadıkça sadece haftada 1 saat. Çünkü günlük 1 saate dönüşürse oyundan zevk alıp dersi bırakacaksınız kendimden biliyorum.

Hocam başka bir konuda matematikten 5 net yaptığınızdan bahsetmiştiniz. Benim tavsiyem bir an önce daha ciddi ve düzenli çalışmaya başlamanız olacaktır ve evet bu tarz fedakarlıklar yapmak gerekir.

@Blacksidemre oyundan keyif alıyorsan beynindeki dopamini yükseltiyorsun, derse oturunca geri düşürüyorsun. Beyin dopamini yüksek tutmak istediği için dersten eş derecede keyif almıyorsan sıkılıyor ve uzun saatler çalışmanı engelliyorsun. Dersten önce oyun kafa dağıtmak için ideal bir yol değil, öncesinde 1 saat uyursanız daha uzun süreler çalışabilirsiniz.

Aslında hocam ben hafta içinin her günü aktif çalışıyorum. Her gün dershanemiz var. Hafta içleri 4, hafta sonları 6 saat. Ben derslerden sonra eve gelip kafa dağıtmak için oynuyorum. Uyusam da uyanamıyorum. Galiba ben de böyle alışkanlık oldu.

Sınav senesindeki yanlış algılardan birisi aslında bu. Biz de insanız, robot değiliz. Az oyunun zararı olmaz, aşırısı zarar sadece. Dersler ihmal edilmeden oynanırsa problem oluşturacağını sanmam açıkçası.

Geri
Yukarı