Üniversite Sınavında Almanca Çıkıyor mu?

Yabancı diller üniversite sınavında çıkmıyor, buna İngilizce de dahil. Ama yabancı dil oturumuna girerseniz o ayrı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda sistem nasıl bilmiyorum fakat ilk etapta YGS'de Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler olmak üzere dört ana dal mevcut. Daha sonra girmek isterseniz eğer LYS'nin yabancı dil kategorisinde Almanca sorularını çözerek yabancı dil sınavı puanınız ile değerlendirmeye alınıp ilgili bölümleri tercih edebilirsiniz.

En başta dediğim gibi şu anda sistemin nasıl işlediğini bilmiyorum. Ben sınava 2010'da girmiştim. O zamandaki işleyişe göre konuşuyorum.

Anadolu liselerinde yabancı dil olarak görülen Almanca dersi üniversite sınavında çıkıyor mu?
Üniversite sınavı tyt ayt ise yabancı dil sınavı oturumunda çıkıyor diye biliyorum.
Şu anda sistem nasıl bilmiyorum fakat ilk etapta YGS'de Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler olmak üzere dört ana dal mevcut. Daha sonra girmek isterseniz eğer LYS'nin yabancı dil kategorisinde Almanca sorularını çözerek yabancı dil sınavı puanınız ile değerlendirmeye alınıp ilgili bölümleri tercih edebilirsiniz.

En başta dediğim gibi şu anda sistemin nasıl işlediğini bilmiyorum. Ben sınava 2010'da girmiştim. O zamandaki işleyişe göre konuşuyorum.
Hocam YGS adı değişti TYT oldu dersler aynı LYS adı AYT oldu konular aynı TYT ve AYT sınavından sonra yanlış bilmiyorsam yabancı dil sınavı oluyor

AYT de dil bölümü puanın çıksın istiyorsan Almanca çözüyorsun dil sınavında, Eğer sadece TM,MF,TS, ise Almanca çıkmıyor. Kesin bilgidir yayalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı