Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

183206

Megapat
Makaleler
1
An itibarıyla tercih süresi sona erdi. Çok kararsız olduğumdan son saniyelerde bile sıralamada değişiklikler yaptım.
Tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yangın sebebiyle yeterince uzadı başvuru süreci ve en yakın zamanda açıklanması gerek. Açıklandığı zaman öğrencilerin üniversiteye gidip kayıt yaptırması da gerekiyor ve genel anlamda çoğu üniversite Eylül'ün 10-20'si arasında açıyor. Bu da bir an önce sonuçların açıklanıp bir an önce kaydın yapılması gerektiğinin göstergesi. Ben şahsen ay sonunu bile bulmaz diyorum açıklanma zamanının.

Yangın sebebiyle yeterince uzadı başvuru süreci ve en yakın zamanda açıklanması gerek. Açıklandığı zaman öğrencilerin üniversiteye gidip kayıt yaptırması da gerekiyor ve genel anlamda çoğu üniversite eylül'ün 10-20'si arasında açıyor. Bu da bir an önce sonuçların açıklanıp bir an önce kaydın yapılması gerektiğinin göstergesi. Ben şahsen ay sonunu bile bulmaz diyorum açıklanma zamanının.

Üniversiteye gidip kayıt yaptırmaya gerek yok hepsi uzaktan yapılabiliyor artık.

Bir haber sitesinde 27 Ağustos'a kadar açıklanır yazıyordu. Bence Cuma gününe kadar yayınlanmış olur, muhtemelen Perşembe günü. Çok zor olmasa gerek sıralamak. Hemen yarın yayınlansa keşke. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir haber sitesinde 27 Ağustos'a kadar açıklanır yazıyordu. Bence Cuma gününe kadar yayınlanmış olur, muhtemelen Perşembe günü. Çok zor olmasa gerek sıralamak. Hemen yarın yayınlansa keşke. :D

Rüyamda 27 Ağustos'ta açıklanıyordu. 28 Ağustos'ta açıklanırsa mutlu olurum çünkü Doğum günüme denk geliyor 🤗🤗

Geri
Yukarı