Üniversite tercihinden pişmanlık ve teselli

MTBlu

Hectopat
Arkadaşlar ve büyüklerim, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Gazi Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi bölümünü kazandım ve hem şehir olarak hem okulun spor konusunda isminin olması nedeni ile Gazi Antrenörlüğü seçtim. Puanım yüksekti ve Hacettepe Beden Eğitimi Öğretmenliği'de oluyordu. Sonradan şu konuda pişman olduğumu fark ettim, benim gittiğim besyo kursunda en yüksek TYT puanı benimdi ve herkes iyi bir yerde öğretmenlik okuyacağıma kesin gözüyle bakıyordu. Ve yazdığım gibi kazandım fakat o zaman tercih etmedim. Şimdi aklımı karıştırıyor insanlara antrenörlük okuyorum demek sanki zoruma gidiyormuş gibi geliyor çünkü öğretmenlik insanların gözünde daha prestijli. Şimdiki planım seneye bir daha denemek çünkü bu sene okul puanım yarı yarıya kesileceğinden bu sene kazanmam çok zor. Şu konuda çok rahatsız oluyorum 2022'ye kadar İstanbul Üniversitesi ve Hacettepe özel yetenek sınavlarını kdeğiştirir mi? Çünkü bu seneki gibi devam ederse kazanırım ki zaten kazandım o yüzden değişmesse garanti seneye öğretmenliğe giderim. Ama işte beklemek çok kötü insanın aklını kurcalıyor acaba sınav değişir mi, bilmem ne gibi? Bu sıkıntımı nasıl yenebilirim?

Arkadaşlar ve büyüklerim, İstanbul üniversitesi beden eğitimi öğretmenliği ve gazi üniversitesi antrenörlük eğitimi bölümünü kazandım ve hem şehir olarak hem okulun spor konusunda isminin olması nedeni ile gazi antrenörlüğü seçtim. Puanım yüksekti ve hacettepe beden eğitimi öğretmenliği'de oluyordu. Sonradan şu konuda pişman olduğumu fark ettim, benim gittiğim besyo kursunda en yüksek TYT puanı benimdi ve herkes iyi bir yerde öğretmenlik okuyacağıma kesin gözüyle bakıyordu. Ve yazdığım gibi kazandım fakat o zaman tercih etmedim. Şimdi aklımı karıştırıyor insanlara antrenörlük okuyorum demek sanki zoruma gidiyormuş gibi geliyor çünkü öğretmenlik insanların gözünde daha prestijli. Şimdiki planım seneye bir daha denemek çünkü bu sene okul puanım yarı yarıya kesileceğinden bu sene kazanmam çok zor. Şu konuda çok rahatsız oluyorum 2022'ye kadar İstanbul üniversitesi ve hacettepe özel yetenek sınavlarını kdeğiştirir mi? Çünkü bu seneki gibi devam ederse kazanırım ki zaten kazandım o yüzden değişmesse garanti seneye öğretmenliğe giderim. Ama işte beklemek çok kötü insanın aklını kurcalıyor acaba sınav değişir mi, bilmem ne gibi? Bu sıkıntımı nasıl yenebilirim?

İnsanların ne dediği önemli değil, önemli olan senin ne istediğin.

antrenörlük okuyorum

öğretmenlik insanların gözünde daha prestijli
Antrenörlüğün tam ne iş yaptığını bilmiyorum ama sen de aslında bir öğretmen sayılırsın öncelikle bu algıyı kırmak gerek. Öğretmenlerin atamalarının durumu da ortada.
Ama işte beklemek çok kötü insanın aklını kurcalıyor acaba sınav değişir mi, bilmem ne gibi? Bu sıkıntımı nasıl yenebilirim?
Benim girdiğim sene 3 ay kala sınavın puanlaması değişmişti. Bu ülkede hiçbir şey kesin değil. Son ay biz AYT'yi kaldırıyoruz herkes TYT puanıyla girecek bile diyebilirler. Bunları aşamazsın kesinlikle, zamana bırakmaktan başka yapacağın bir şey yok.

Son olarak diyeceğim kafan boş bir şekilde düzgünce düşün ve karar ver çünkü hiçbir şey için geç değil. İnsanlar şunu prestijli buluyorum, bence bu meslek iyi değil vs desinler boşver. Her zaman konuşacak birileri olacak. Diğerleri güzel sözler söylesin diye değil kendin için yaşa.

Yeni konular

Geri
Yukarı