Üniversite veya lisede hocanın kalitesi okula göre belli olur mu?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Mesela; meslek lisesindeki matematik hocası ile fen lisesindeki hoca arasında fark var mı? Bu üniversite içinde geçerli mi? Bilgisayar mühendisliğini varsayım olarak düşünürsek; İstanbul Teknik Üniversitesi ile Konya Teknik Üniversitesi karşılaştırmak absürt bir şey m?

• İstanbul Teknik Üniversitesi: 495,20 puan
  • Konya Teknik Üniversitesi: 336,49 puan
Öğrenci kalitesi açık bariz belli. Peki akademisyenler? Bunu merak ediyorum ben.

Evet biraz abarttım; İstanbul Teknik Üniversitesi ile Konya Teknik Üniversitesi'ni. Ama arada fark var ya ondan böyle açık uçlu üniversite söyledim.

Evet, her zaman bir fark olur. Aslında bir üniversiteyi iyi yapan yapan belki de en büyük etken, akademisyenlerin iyi olmasıdır. Elbette arada istisnalar olabilir ancak istisnaları düşünerek hiçbir karar verilmemeli.

Elbette arada istisnalar olabilir ancak istisnaları düşünerek hiçbir karar verilmemeli.

Burada da "Diploma olmadan iyi yerlere gelen var." cümlesi kuruluyor. Ama istisna. Sizin dediğiniz gibi.

Aslında bir üniversiteyi iyi yapan yapan belki de en büyük etken, akademisyenlerin iyi olmasıdır.

O zaman ne kadar iyi üniversite o kadar iyi akademisyen mi demek oluyor? İstisnaları saymazsak.

Yeni konular

Geri
Yukarı