Üniversitede bilişim ve yazılım alanında dergi çıkarmak

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
Fark ettim ki yurt olsun fakülte olsun insanların bilgisayar / telefon / internet anlamında bilgi eksiklikleri çok var. Bu anlamda öğrencilerin veya direk öğretmenlerin bilgi eksikliğini giderebilmek için gerek canva olsun gerek dergi veya kitap çıkarma uygulamaları olsun aklımda onları bu bilgilere ulaştırmayı planlıyorum. Ne kadar yapabilirim, ne zaman yapabilirim, nasıl yapabilirim gibi aklımda birçok soru var aslında. Sizden de fikir almak istedim, daha hocaların bazıları bilgisayarı tahtaya yansıtmakta bile zorlanıyor :) ve bu insanlar üniversite hocası :) Ne yapabilirim sizce bu konuda? Eğer bu işe girişirsem fakülteden birkaç hocaya da haber vereceğim ki yardımları dokunsun, hem bilgileri yaymak için hem de yazmamda yardım etmesi için.

Okulun bu tarz işlere doğrudan bütçe ayıracağını zannetmem, çünkü 1. sınıfta öncelikle temel bilgi teknolojileri ve ardından eğer ki lisans bölümü ise genellikle bilgisayar programlama dersi okul tarafından veriliyor ve senin bu iyi niyetli girişimin aslında okulun bu konuda yeterli eğitimi öğrencilere sunamadığı gerçeğini ortaya çıkartacak. Üstüne üstlük çağ dışı kalmış hocaların bilgisayar kullanmaktan aciz olduklarının yüzlerine vurulmasından da haz edeceklerini zannetmiyorum. Ancak bilgisayar ve teknoloji ile alakalı bir kulüp var ise gönüllü kişilerin maddi ve manevi girişimleri sayesinde kulüp etkinlerinde bu konularda gerek yazılı basımlar gerekse sözlü ve uygulamalı anlatımlar ile yer verilebilir.

Okulun bu tarz işlere doğrudan bütçe ayıracağını zannetmem, çünkü 1. sınıfta öncelikle temel bilgi teknolojileri ve ardından eğer ki lisans bölümü ise genellikle bilgisayar programlama dersi okul tarafından veriliyor ve senin bu iyi niyetli girişimin aslında okulun bu konuda yeterli eğitimi öğrencilere sunamadığı gerçeğini ortaya çıkartacak. Üstüne üstlük çağ dışı kalmış hocaların bilgisayar kullanmaktan aciz olduklarının yüzlerine vurulmasından da haz edeceklerini zannetmiyorum. Ancak bilgisayar ve teknoloji ile alakalı bir kulüp var ise gönüllü kişilerin maddi ve manevi girişimleri sayesinde kulüp etkinlerinde bu konularda gerek yazılı basımlar gerekse sözlü ve uygulamalı anlatımlar ile yer verilebilir.

Aklıma yatan mantıklı bir cevap, teşekkür ederim ilginiz için. Kulüp acabilirim belki bu konu ile alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı