Üniversitede hangi bölümü seçmeliyim?

Pisagor

Hectopat
Daha fazla  
Evet, meslek lisesinde okuyorum ama kafam çok karışık. Matematik ile hiç aram yok, fen desen eh işte ama sözelim iyi. İlgi alanım hava, uzay yüksek yerler. Uzay mühendisliği okumak istiyordum, matematiğimin iyi olması lazımmış ama olmuyor işte yapamıyorum matematiği. Yazılım istiyordum, ona da matematik gerekiyor, ben ne yapacağım? Matematiğim kötü diye aç mı kalacağım? Bir yere gelemeyecek miyim? Yok mu matematik gerektirmeyen ilgi alanımda olan bir meslek? 😢

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarih öğretmeni olacak adama bile matematik sorulduğu için matematiğin yoksa aç kalma ihtimalin çok yüksek. Matematiğe çalışmaya başlamanı öneririm. Tabi üniversiteye gitmek istiyorsan.

Evet, meslek lisesinde okuyorum ama kafam çok karışık. Matematik ile hiç aram yok, fen desen eh işte ama sözelim iyi. İlgi alanım hava, uzay yüksek yerler. Uzay mühendisliği okumak istiyordum, matematiğimin iyi olması lazımmış ama olmuyor işte yapamıyorum matematiği. Yazılım istiyordum, ona da matematik gerekiyor, ben ne yapacağım? Matematiğim kötü diye aç mı kalacağım? Bir yere gelemeyecek miyim? Yok mu matematik gerektirmeyen ilgi alanımda olan bir meslek? 😢

Sözel seç ama sözeldeki bölümler sana göre midir onu bilemem sen araştıracaksın.

Mühendislik hesaplama işi değilmi zaten, işin sayılarla, dolayısıyla matematiksiz olmaz o iş zaten,matematik yapamiyorum diye bişey yok, üstüne iyi düşersen,seversen kendiliğinden çözülür o problem...bende tarihi sevmezdim yapamazdim,oturup adam gibi çalışınca sınavlardan yüksek notlar aldım,demekki çalışmak gerekiyormus

Geri
Yukarı