Üniversitede ilk günüm, herkes arkadaş yapmış ve geç kaldığımı hissediyorum

KShieda

Hectopat
Merhaba, üniversitede bölüm olarak herkes bugün birbiriyle tanıştı (pazartesi kimsenin dersi yok). Başka bir çocukla konuştuk, sohbet ettik tanıştık ve onla beraber sonrasında 4 kişinin olduğu bir gruba dahil olduk, bölümdeki diğer kişilerde aynı şekilde gruplaştı. Sıkıntım şu; grubumdaki kimseyle ortak bir noktam yok ve ait değilmişim gibi hissediyorum ama herkes en az 5li gruplarda ve bunun yüzünden diğer kişişere nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

Ben ilk arkadaşımı 3.ayda falan edinmiştim çok umursama. 2.döneminde arkadaş grupları belli oluyor şu an herkes birbirini tanıma aşamasında. Arkadaş olmak için ortak noktanın olmasına da gerek yok.

Merhaba, üniversitede bölüm olarak herkes bugün birbiriyle tanıştı (pazartesi kimsenin dersi yok). Başka bir çocukla konuştuk, sohbet ettik tanıştık ve onunla beraber sonrasında 4 kişinin olduğu bir gruba dahil olduk, bölümdeki diğer kişilerde aynı şekilde gruplaştı. Sıkıntım şu; grubumdaki kimseyle ortak bir noktam yok ve ait değilmişim gibi hissediyorum ama herkes en az 5'li gruplarda ve bunun yüzünden diğer kişişere nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Bende 2 hafta önce başladım üniversiteye kafamda nasıl arkadaş yapacağıma dair bir ton soru vardı bu yüzden seni çok iyi anlıyorum. İlk günden arkadaşlarını tanımak için çok erken bir vakit eğer grup içerisinde dışlandığını hissediyorsan sakince içlerinden ayrılabilirsin. Öncelikle sakin kalmalısın ve senin gibi görünen (davranış, duruş, konuşma, tip olarak benzemekte sayılabilir) kişilerle sohbet etmeye çalışmalısın. İlk adım için çekinme birisinin yanına gidip soğukkanlı bir biçimde sohbete girebilirsin burada bir sıkıntı yok. Bu anlattıklarım konunun biraz dışına çıkıyor ama olurda ihtiyacınız olursa diye yazıyorum. Her türlü sorunuzu cevaplarım :).

Merhaba, üniversitede bölüm olarak herkes bugün birbiriyle tanıştı (pazartesi kimsenin dersi yok). Başka bir çocukla konuştuk, sohbet ettik tanıştık ve onla beraber sonrasında 4 kişinin olduğu bir gruba dahil olduk, bölümdeki diğer kişilerde aynı şekilde gruplaştı. Sıkıntım şu; grubumdaki kimseyle ortak bir noktam yok ve ait değilmişim gibi hissediyorum ama herkes en az 5li gruplarda ve bunun yüzünden diğer kişişere nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?
Akışına bırakman gereken bir olay diye düşünüyorum.

Denize düşen yılana sarılır misali oluyor ilk aylarda. O gruplar çok değişir.
Çok ihaleler olur, sevgili hikayeleri döner.
Herkesle muhabbet et aynı ölçüde, gruplasmalar keyifli tad bırakmaz.

Ben ilk başta yapanlardanım daha sonrasında arkadaş gruplarından çıkanlar oluyor vesaire kısacası insanların yüzü belli oluyor kimseyle hemen içli dışlı olma bekle.

Ha ayrıca, gruplar biraz garip bölündü, erkekler kendi arasında kızlar kendi arasında gruplaştı 😄, ileride düzelir dimi buda?

Yeni konular

Geri
Yukarı