Üniversitede laptop çok mu önemli?

Ne kadar bütçeniz var söylerseniz laptop alıp almamanın mantıklı olup olmadığını söyleyebilirim.

Şöyle söyleyeyim şu an her laptop almak için gayet yeterli bir bütçem var açıkçası ama benim amacım bu yıl masaüstü alıp seneye üniversite için Huawei'nin veya başka markaların 3-4 bin TL'lik laptoplarından almak.
Dostum o paraya temel işlerde bile zorlanacak bir masaüstü toplarsın, laptop alırsan Google zor giresin o bütçe ile laptop alınmaz.

Bence bu biraz abartı bir yorum oldu 4000 TL'ye Google'ye bile zor girecek bir laptop alma olayı çok abartı.

Şöyle söyleyeyim şu an her laptop almak için gayet yeterli bir bütçem var açıkçası ama benim amacım bu yıl masaüstü alıp seneye üniversite için Huawei'nin veya başka markaların 3-4 bin TL'lik laptoplarından almak.
O tarz bir laptop için 4.000 az bir bütçe en az 6000-7000 harcamanız lazım. Bütçenizi sorma sebebim ise, masaüstü piyasası öyle bir duruma geldi ki üst düzey bir sistem toplamayacaksanız laptop ile masaüstü benzer fiyata benzer performanslar veriyor.

Bence bu biraz abartı bir yorum oldu 4000 TL'ye Google'ye bile zor girecek bir laptop alma olayı çok abartı.

Yaşadığın şehirde üniversite okursan kullanırsın masaüstünü. Okula da götürme nolacak.

Aynen dediğin gibi abartı yorumlar var. 4000in biraz üstüne ryzen 5 3500u işlemcili laptop var Epey'den bakabilirsin. Fazla aldırış etme buradaki yorumlara bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var. 3000 ila 4000 arasına da güncel işlemcili laptoplar var ve işini görür zaten oyun oynamayacağım diyorsun. Ama ihtiyacını iyi belirle belki o kadar para vermeden alacağın iyi bir tablet de işini görebilir onu da değerlendir.

Aynen dediğin gibi abartı yorumlar var. 4000'in biraz üstüne Ryzen 5 3500U işlemcili laptop var Epey'den bakabilirsin. Fazla aldırış etme buradaki yorumlara bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var. 3000 ila 4000 arasına da güncel işlemcili laptoplar var ve işini görür zaten oyun oynamayacağım diyorsun. Ama ihtiyacını iyi belirle belki o kadar para vermeden alacağın iyi bir tablet de işini görebilir onu da değerlendir.

Sonunda mantıklı yorumlardan biri daha laptop alacaksam neden oyun için alayım oyun oynarsam masaüstü alırım üniversite için almayı planlıyorum sizce en ucuz şekilde üniversite için ne kadar para vermeliyim aklımda Huawei Mate D14 var.

Sonunda mantıklı yorumlardan biri daha laptop alacaksam neden oyun için alayım oyun oynarsam masaüstü alırım üniversite için almayı planlıyorum sizce en ucuz şekilde üniversite için ne kadar para vermeliyim aklımda Huawei Mate D14 var.
Valla eli yüzü düzgün laptoplar 3buçuktan başlıyor işte onu gözden çıkarmalısı tabii de onu alırsan matebooku nasıl alacaksın bunu anlamadım ben.

Benim açımdan avantaj sağlamıştı laptop, 10-15 defa götürdüm üniversiteye. Ayrıca kendi evinde kalmayacaksın büyük ihtimalle, kasayı evine dönerken yanında zor taşırsın.

Vallahi eli yüzü düzgün laptoplar 3buçuktan başlıyor işte onu gözden çıkarmalısı tabii de onu alırsan Matebook'u nasıl alacaksın bunu anlamadım ben.

Nasıl alacaksın derken tam olarak anlayamadım.
Benim açımdan avantaj sağlamıştı laptop, 10-15 defa götürdüm üniversiteye. Ayrıca kendi evinde kalmayacaksın büyük ihtimalle, kasayı evine dönerken yanında zor taşırsın.

Anladığım kadarıyla ya şehrinde kalırsan ya da ev tutup veya özel yurt tutarsan masaüstü al diyorsunuz.

Geri
Yukarı