Üniversitede sosyalleşmek

snrkaan

Kilopat
Makaleler
6
Merhabalar. Bilgisayar mühendisliği 2. Sınıf. Derslerim çok yoğun. Aynı zamanda dönem sonu ve yıl sonu projelerim var. Yazında stajda cabası. Neredeyse hiç vaktim olmuyor farklı şeyler yapmaya. Onu yetiştireyim bunu yetiştireyim derken bir bakıyorsunuz soyutlamışsınız kendinizi.

İnsanın bir süre sonra çok canı sıkılıyor ve kendini iyi hissetmemesine yol açıyor bu durum. Belkide zaman yönetimim iyi değil ancak çevremdeki arkadaşlarımda benim gibi bitkisel hayatta yoğunluktan dolayı.

Sorun şu ki sosyelleşmeye kafa dağıtmaya yeni şeyler deneyimlemeye ihtiyacım var. Bu monotonluk beni tüketiyor. Okuldaki kulüplerin etkinlik zamanları okul ile çakışıyor hep. Gidemiyorum.

Şöyle komple başka insanlar tanımak, yada farklı yerlere gitmek lazım. Çok doldum. Benim gibi olan arkadaşlar var mı burada da? Varsa sizde yazın lütfen. Yoksa bende mi bir anormallik var anlamadım.

Bende üniversiteye ilk geldiğimde çok büyük bir boşluktaydım ama okuldaki topluluklarla kapattım bunu. Hangi üniversitesin bilmiyorum ama üniversitelerin çoğunda İEEE topluluğu oluyor mühendis topluluğu genelde, araştır ve o gruplara katılmaya çalış hafta sonu kahvaltıları, akşam 101 turnuvaları, CS:GO turnuvaları vs. gibi bir çok etkinlik yapıyoruz. Gerçekten insanın o yabancılığa alışmasında çok büyük etkisi oluyor.

2 sene tiyatro yaptım belki saat 5'den sonra tüm vaktimi aldı ama bir çok bölümden arkadaşım oldu ve bir çok fırsat yarattı. Kalan yılları derslere gömülerek geçirdik. Şimdi bakıyorum da ilk iki yıl kadar anı biriktirememişim kalan yıllarda. Kısacası dersler iyi güzelde bu okul dediğin şey en sonunda bitiyor ve hayatın monotonluğuyla yüzleşmek zorunda kalıyorsun. Sabahları devamsızlık hakkım var bugün gitmesem olur deme şansın kalmıyor. Demek istediğimi umarım anlamışsındır :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı