Üniversitedeki Sınıf Ortamı

Dragneel.99

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba. Üniversite 1. sınıfta okuyorum ve ilk senem neredeyse bitmek üzere fakat 60 kişilik sınıfta taş çatlasın 10 kişiyi tanıyorum, 3 4 kişi ile arkadaşım. Sınıfın geri kalanı ile ne tanıştım ne muhabbet ettim sadece bazılarının adlarını ve tiplerini biliyorum. Lise ve ortaokulda alıştığım gibi herkesin birbirini tanıdığı kalabalık şen şakrak ortam üniversitede hiç yok. Sınıf arkadaşlarıma bunu söylediğimde de benimle aynı fikirde olduklarını söylüyorlar. Sizlerde de böyle mi? Yani üniversite ortamı böyle midir? Yoksa ben mi fazla asosyalim?

Üniversite ortamı öyledir. Çok tanıdığın olmaz, lisedeki çocuksu samimiyet biter. 3-4 tane sağlam arkadaşın olsun, gerisini boş ver.

Ha bir de not almak/istemek için arkadaşlık kuran tipler vardır ki sağlığın için bunlardan olabildiğince uzaklaş.

Benim okuduğum bölümde kontenjan düşük olduğu için boş beleş adama rastlamak pek mümkün olmazdı. Çoğu kaliteli, derslere asılan kişilerdi. Okumak için okuyan kişiler de elbet ki vardı. Fazla yüz göz olmamak en iyisi.

Son düzenleme:
5 sağlam eleman bul. Kötü günlerinde bile yanında ol. Onlar da seni bırakmaz sen de onları bırakma. Üniversiteden sonra bile sıkı fıkı olursunuz. Ben üniversitede tanıştığım bu yolla 4-5 arkadaşım ile hala görüşüyorum biri ABD'ye bile gittiği halde ve aradan 4 yıl geçtiği halde.

Yani 10 tane 10 kuruş da 1 lira yapar 2 tane 50 kuruş da bir lira yapar.

Malesef Üniversitelerde öyle lisedeki gibi bir samimiyet olmuyor. Bende 3-4 tane sıkı arkadaş bulmuştum ama çoğu okula bile uğramıyor artık o yüzden her dönem yeni yeni insanlar ile takılıyorum, arkadaşlık kuruyorum ama bi bakıyorsun öteki dönem yolda görsen selam bile vermiyorsun :)

Cevaplarınız iyi geldi teşekkür ederim. Yine de sınıfta sürekli gördüğün insanı başka bir yerde görünce hiç selam vermemesi insana koymuyor değil. Sanki ben insanlara karşı bir negatif enerji yayıyorum da benden uzaklaşıyorlar gibi geliyordu. Demek ki tek ben değilmişim :)

Lise ve ortaokulda alıştığım gibi herkesin birbirini tanıdığı kalabalık şen şakrak ortam üniversitede hiç yok.
Üniversite ortamında arkadaşlık, samimiyet denilen bir şey yoktur. Çıkar ilişkisi vardır.
3 4 kişi ile arkadaşım.
Yeterli. Fazla kişiyle muhatap olma. Sana bir abi tavsiyesi. Üniversitede ne kadar fazla kişiyle samimi olursan o kadar çok başın ağrır.
Sizlerde de böyle mi? Yani üniversite ortamı böyle midir?
Evet, zamanında benimde 4 arkadaşım vardı. Arada sırada görüşürüz.
Yani üniversite ortamı böyle midir?
Kişiden kişiye göre değişir. Herkesle samimi olanlar genelde oradan oraya laf taşıyan dedikoducu kızlar yada her vize ve final dönemi not dilenen zavallılar oluyor.
Yoksa ben mi fazla asosyalim?
Hayır, en doğrusu bu. Bu şekil devam. Asosyallik bambaşka bir şey.

Arkadaşın olması iyidir. Ama o arkadaşın sana faydası yoksa ne yapayım öyle arkadaşı? Sana faydası yoksa ekstra yüktür. Yüke gerek yok :)

Benim sınıfımda 3 tane gerçek arkadaşım var. Notsa not. Oyun ise oyun atıyoruz. Yurtta olduğumuz için 2 Laptop yan yana CS:GO, ETS 2 falan atıyorduk.

Sadece 3 tane mi arkadaşım var? Tabii hayır. Başka çevrem de var Üniversiteden. Genelde 2.sınıf. Kendi yaşıtlarım çocuksu geliyor halen bana. Lisede de böyle hissediyordum. Ortam tam kreş :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı