Üniversiteler açılacak mı?

Üniversiteleri kapalı tutup düğün vb. organizasyonlara izin gelecekse, dışarıdan tatil için turist akınları gelmeye devam edecekse ve bunun gibi bir sürü tetikleyici etken olup hala üniversitelerin kapalı olması saçma bir karar olur.

Söylediğiniz şey yüzeysel olarak mantıklı ama düğün ve organizasyonlara izin verilirken üniversitelerin de açılması lazım demeyi yanlış buluyorum. Hata hatayla kapatılmaz, ikisi de riskli durumlar bence.

Söylediğiniz şey yüzeysel olarak mantıklı ama düğün ve organizasyonlara izin verilirken üniversitelerin de açılması lazım demeyi yanlış buluyorum. Hata hatayla kapatılmaz, ikisi de riskli durumlar bence.
Açılmasa da bu sefer o insanlar dışarıda geziyor en azından üniversitede birikim olduğundan dolayı bu oranın düşeceğine inanıyorum diğer tarafa göre.İstanbul, Sultangazi civarlarına gelsen ne demek istediğimi anlarsın sokağa çıkma yasağı olduğu gün hafızanı kaybetsen virüsü unutsan normal hayat devam ediyor sanarsın.

Umarım açılmaz,açılırsa vaka sayıları çok artacak gibi duruyor ama açacaklar gibi geliyor bana,en azından tamamen uzaktan eğitim olmaz gibi.Umarım açılmaz :(

Tüm okullar 15 şubat'tan sonra %90 açılacak gibi. Ziya Selçuk sürekli. Salgın bitecek, aşılar gelecek, okullar açılacak diyor. Üniversite için de şu an öyle bir söylenti var. Ve vakalar coşacak. Sonra geri kapatırlar.

Selamlar. Konuyu hortlatıyorum ama mevcut fikirlerinizi merak ediyorum. Akademik takvimin başlamasına 3 hafta gibi bir süre kaldı ve hala bir açıklama yok. Fikirleriniz nedir? Ya da mevcut üniversite öğrencisi üyeler arasında hocaları tarafından bir şeyler söylenmiş olan var mı?

Selamlar. Konuyu hortlatıyorum ama mevcut fikirlerinizi merak ediyorum. Akademik takvimin başlamasına 3 hafta gibi bir süre kaldı ve hala bir açıklama yok. Fikirleriniz nedir? Ya da mevcut üniversite öğrencisi üyeler arasında hocaları tarafından bir şeyler söylenmiş olan var mı?
Şubatın ortasından on gün önce kadar eğitimin akıbeti belirlenmiş olacak. Şu an inan ki kendileri de bilmiyor ne yaptıklarını. Çorba oldu iyice eğitim sistemi.

Açılacak söylentileri var. Hybrid sistem mantıklı duruyor bence. Açmayı düşünüyorlarsa en azından bu sistemi yapmalılar.
hyprid yaptıktan sonra ne anlamı var. Bari tam açsınlar, açacaklarsa. Çok yarım ve gereksiz oluyor. Ben sahsen açacaklarını düsünmüyorum. Açmamalılar ancak böyle de eğitim öğretim ne kadar verimli oluyor.. Orası da süpheli.

Açılırsa KYK yurtlarına nasıl bir düzen getirecekler çok merak ediyorum. Odalar 6-8 kişi oluyordu her biri farklı okullardan öğrenciler. Tam bir korona yayma ortamı.

Hocam açmak isteseler zaten 1 ay önceden haber verirler. Hadi haber vermediler diyelim. KYK Yurtları kayıtları direkt başlardı. Yekta Saraç 3 gün önce bir açıklama yaptı. Sadece İstanbul'u örnek vererek, okulu açtığımızda binlerce öğrenci sadece İstanbul'a gelecek dedi. Yani bu vefat sayıları varken, yurtlar karantina olarak kullanılırken açacaklarını zannetmiyorum. Zaten akademik tavkim başladıktan sonra geriye 3-3.5 ay gibi bir süre kalıyor okulun bitmesine. Risk alacaklarını zannetmem. Çünkü bir anda vaka artışı olduğunda geri kapatacaklarını kendileri de biliyor. Üniversite olduğu için ilk okul gibi aç kapa yapamazlar. Çünkü öğrenciler kendi şehirlerinde okumuyor genelde. Kısacası bu sene zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı