Üniversiteler hangi sitelerden araştırılabilir?

ForzaX

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi sosyaller. Lisede okuyorum. Gideceğim üniversite ve seçeceğim bölüme karar verip artık kendime hedef koymayı düşünüyorum. Aklımda yazılım mühendisliği var. Hangi üniversitelerde bu bölüm var? Sağlam bir üniversitede okumak istiyorum. Mezun olduktan sonra avantajlı olabilmek için. Bu bölüm için puanı en yüksek üniversite hangisi? Okuduktan sonra yurt dışına gidip orada kendimi geliştirmek ve çalışmak istiyorum. Bölümleri, üniversiteleri, taban puanları hangi siteden öğrenebilirim? Link atarsanız sevinirim.

Üniversitego ve basarisiralamari siteleri başı çekiyor.
YKS tercih robotu da son aşamada sana yardımcı olacaktır.

İyi sosyaller. Lisede okuyorum. Gideceğim üniversite ve seçeceğim bölüme karar verip artık kendime hedef koymayı düşünüyorum. Aklımda yazılım mühendisliği var. Hangi üniversitelerde bu bölüm var? Sağlam bir üniversitede okumak istiyorum. Mezun olduktan sonra avantajlı olabilmek için. Bu bölüm için puanı en yüksek üniversite hangisi? Okuduktan sonra yurt dışına gidip orada kendimi geliştirmek ve çalışmak istiyorum. Bölümleri, üniversiteleri, taban puanları hangi siteden öğrenebilirim? Link atarsanız sevinirim.

yokatlas.yok.gov.tr
Buradan tercih sihirbazında bölüm olarak sayısal seçip hedefinize göre ilerleyebilirsiniz.

Evet ve genel manada üst sıradakiler hariç gitmen sana masraf hariç bir şey kazandırmaz.
Bu arada kendini yazılımla kısıtlama bilgisayar mühendisliği de iyidir.
Aralarındaki fark nedir? Yazılıma baktım İtü gibi yerler istiyordum onlarda yokmuş sanırım.

En iyi bilgisayar mühendisliği Boğaziçi sanırım doğru mu baktım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim bu adam dünyanın en büyük firmalarında çalışmış ve çalışmakta olan bir bilgisayar mühendisi abimiz.

Aralarındaki fark nedir? Yazılıma baktım İTÜ gibi yerler istiyordum onlarda yokmuş sanırım.

İyi diyorlar.

Aralarındaki fark nedir? Yazılıma baktım İtü gibi yerler istiyordum onlarda yokmuş sanırım.

İtü yazılım değil de bilgisayar ve yapay zeka var. Boğaziçinin en iyi olduğu tartışılır ama en yüksek puanlısı o.

İtü yazılım değil de bilgisayar ve yapay zeka var. Boğaziçinin en iyi olduğu tartışılır ama en yüksek puanlısı o.
Ayrıca bilgisayar ve yazılım mühendisliği neredeyse aynı. Bilgisayar biraz daha kapsamlı diye biliyorum.

İTÜ yazılım değil de bilgisayar ve yapay zeka var. Boğaziçi'nin en iyi olduğu tartışılır ama en yüksek puanlısı o.

Ayrıca bilgisayar ve yazılım mühendisliği neredeyse aynı. Bilgisayar biraz daha kapsamlı diye biliyorum.

Diploması iş yapar diye bir kavram var ya hani. Özellikle bu bölümde hangi üniversiteden mezun olduğun önemli deniyor. Bu anlamda en iyi üniversite hangisi? Yani demek istediğim kendime koyabileceğim en üst sınır hangisi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim bu adam dünyanın en büyük firmalarında çalışmış ve çalışmakta olan bir bilgisayar mühendisi abimiz.

İyi diyorlar.

Aradaki farkı az çok anladım, ama hangisi daha avantajlı onu anlamadım.

Diploması iş yapar diye bir kavram var ya hani. Özellikle bu bölümde hangi üniversiteden mezun olduğun önemli deniyor. Bu anlamda en iyi üniversite hangisi? Yani demek istediğim kendime koyabileceğim en üst sınır hangisi?
Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ. Bunlar arasından en iyiyi seçemezsiniz ama en iyiler bunlardır. Sırf bu üniversitelerden diplomanız olduğu için bazı yerler sizi alır. Ayrıca iyi üniversitelerden mezun olunca çevreniz çok düzgün oluyor. Her büyük şirkette bir yönetici tanıdığınız oluyor. Bu da size avantaj sağlıyor.

Geri
Yukarı