Üniversiteler nisanda açılacak mı?

aenes43

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, nisanda yani birkaç hafta sonra sizce üniversiteler hibrit eğitim olarak açılır mı? Haberi yapılıyor sürekli çünkü.

Daha dün cumhurbaşkanı bir süre daha hibrit olmayacak çünkü yurtlar çok işimize yarıyor dedi.

Arkadaşlar, nisanda yani birkaç hafta sonra sizce üniversiteler hibrit eğitim olarak açılır mı? Haberi yapılıyor sürekli çünkü.

Açılmaz, bu depremzedeler daha toparlayamadı ve kısa zamanda da toparlayamayacak gibi duruyor. Onun dışında adamlar taş çatlasa 1 haftalık sürecek sınavlar için günübirlik mi gelsinler okullarına bu da var.

Açılma ihtimali var ancak yakın süre önce Cumhurbaşkanı açıklama yaptı. YÖK'e gerekli talimatları verdik. 'Online sistemle biraz devam edelim' diyoruz. KYK yurtlarımız çok işimizi görüyor. Çünkü yurtlarda bir güven var. Yemek her şey orada çıkıyor. Çocuklar için abur cubur da var. Şartlar elverişli olursa hibrit öğretim seçeneği tabii ki değerlendirilecektir. Bunun için depremzedelerimizin huzurlu barınabilecekleri kapasitenin oluşması gerekiyor.

Sanmıyorum, vizeler online olacak çok büyük ihtimal. Yavaş yavaş üniversiteler bu yönde açıklamalar yapıyor.

Açılmayacak çünkü yurttaki birçok öğrenci temelli eve gönderildi ve bu dönem sözleşmeleri iptal edildi. Hibrit eğitimin de bir mantığı olduğunu düşünmüyorum uygulamalı dersler haricinde teorik derslerde uzaktan veya yakından hiçbir farkı yok sadece yol masrafı ve yorgunluğu ekleniyor.

Bizim 2 yıllık üniversite de 2. sınıfların 3 Nisanda açılıyor. 1. sınıflardanda laboratuvar teknikerliği ve ilk ve acil yardımın açılıyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı