Üniversitelere girişte hukuk, sağlık ve mühendislik alanlarının asgari başarı puanı şartı artırılacak

Arkadaşlar konuyu tekrar hortlattım kusura bakmayın şunu da sormak istedim aralık ayına yakın YÖK Atlas tekrar güncellenecek yeni baraj sınırlaması o vakitte mi açıklanıyor?

Büyük ihtimal YKS başvuruları başladığı zaman açıklarlar tabii bu yıl itibari ile geçerli olacaksa. 1-2 yıl sonrada olabilir.

Haberlere baktığımda 2018 de yapilan değişiklik ağustos ayında olmuştu böyle bir şey olmayacağı ne malum. Merakımdan soruyorum yanlış anlamayın.

Hangi değişiklik örnek verdiniz YKS sınav sistemi ise sınavdan önce yapılmıştı ve bunda sistem en baştan yenilemişti. Puanların aşağı yukarı çekildikten sonra üniversiteler belirliyor puanı.

Hangi değişiklik örnek verdiniz YKS sınav sistemi ise sınavdan önce yapılmıştı ve bunda sistem en baştan yenilemişti. Puanların aşağı yukarı çekildikten sonra üniversiteler belirliyor puanı.
Umarım değişmez bu sene ya. Yada çok değişmesin. Kılavuz açıklandığı anda kesin belli olur mu sizce ?

Son düzenleme:
@JanerKabardey, tercih kılavuzu açıklandığında belli oluyor genelde. Şimdiden net bir yorumda bulunabilmemiz zor. Kaldı ki üç alan için de iyi bir üniversite şart, sen gene de hedefini yüksek tut.

Yeni konular

Geri
Yukarı