Üniversitenin ilk senesini dondurup çalışmak

Lhymne

Femtopat
Daha fazla  
Selam öncelikle. Bu yıl üniversiteye başlıyorum ve aileme de üniversiteye gitmeden önceki 18 yıl boyunca yeterince sıkıntı verdiğimi düşünüyorum. Bu yüzden başlamadan önce ilk senemi dondurup bir işte çalışıp para biriktirmek istiyorum fakat henüz iş bulamadığım için herhangi bir çalışma belgem yok. Acaba çalışma belgemi bu yılı dondurmak için hazırlayacağım belgemden sonra alsam dondurma isteğimi kabul ederler mi yoksa illaki ki bir çalışma belgemin olması zorunlu mu?

Bu yıl üniversiteye başlıyorum ve aileme de üniversiteye gitmeden önceki 18 yıl boyunca yeterince sıkıntı verdiğimi düşünüyorum.
Maddi olarak kötü durumda değilseniz ve sadece ailenize karşı bu şekil bir pişmanlığınız varsa kesinlikle böyle bir şey yapmayın. Mezun olduktan sonra çok daha iyi bir şekilde ailenize destek çıkarsınız.

Selam öncelikle. Bu yıl üniversiteye başlıyorum ve aileme de üniversiteye gitmeden önceki 18 yıl boyunca yeterince sıkıntı verdiğimi düşünüyorum. Bu yüzden başlamadan önce ilk senemi dondurup bir işte çalışıp para biriktirmek istiyorum fakat henüz iş bulamadığım için herhangi bir çalışma belgem yok. Acaba çalışma belgemi bu yılı dondurmak için hazırlayacağım belgemden sonra alsam dondurma isteğimi kabul ederler mi yoksa illaki ki bir çalışma belgemin olması zorunlu mu?

Zaten üniversite kazanmışsın ailen için daha büyük gurur yok hem üniversitede geçinmek için işe girme onlar seni doğurdularsa bir zahmet bu durumda destek olsunlar ve bu durumda ailenin yükü olmuyorsun emin ol.

Dostum henüz 18 yaşındasın. 18 yıl yük oldum ne demek? Yani 10 yaşında 15 yaşında çocuk işçi olarak bir yerlerde çalışmak mı isterdin?

Böyle bir şey için 1 yılını heba etme. Türkiye'de yaşıyoruz. 1 yılda kazandığın para zaten öteki yıl eriyip gidecek. Üniversiteni oku fakat çalışmak istiyorsan da yaz tatilinde boş durmayabilirsin.

İş bulmakta zor ama. Yaştan dolayı zaten çok rahat iş bulamazsın askerlik var derler, okula döneceğini anlarlar almazlar. Küçük bir yerde asgari ücretin altına sigortasız çalıştırılma ihtimalin var.

Yeni konular

Geri
Yukarı