Üniversitenin internetinden Steam'e girilmiyor

İnternet hızında büyük bir değişiklik olmaz. Engellenmiş adreslere bağlanabilirsin yalnız ping süresi artacağından internetin stabilitesi azalacaktır. Yine de eğer internet oyun indirmek için vs. yeterliyse size yetecektir.

Cloudflare WARP hizmeti var. VPN görevi görüyor. Yasaklı sitelere bu sayede girebiliyorum.
Yazdığımı tekrar okursanız anlayacaksınız. Yasaklı sitelere girebilirsiniz ama IP adresinizi gizlemez yani VPN değil diye belirttim. VPN olması için IP gizlemesi gerekli.

Merhaba üniversitenin kütüphanesine laptopumu götürdüm, okulun internete bağlanmak için bir yazılım gerekiyordu onu indirdim internete sorunsuz bağlandım fakat Steam, Epic Games gibi programlarda çevrimiçi olamıyorum, bağlanmıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

VPN veya DNS ayarlarınız değişirseniz büyük ihtimalle sorun ortadan kalkar. Normal okullardaki "Fatih" internetlere girmek için de VPN açılıp giriliyor.

Yazdığımı tekrar okursanız anlayacaksınız. Yasaklı sitelere girebilirsiniz ama IP adresinizi gizlemez yani VPN değil diye belirttim. VPN olması için IP gizlemesi gerekli.
IP adresini gizliyor zaten. Bunu kendileri açıkça belirtmiş. Tüm verileriniz şifreleniyor ve başka bir sunucu üzerinden internete erişiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı