Üniversiteye Kayıt Yaptırıp Gitmemek

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba, bu sene YKS'ye girdim ve bir bölüme yerleştim. Fakat bir sene daha hazırlanıp daha iyisini yapabileceğimi düşünüyorum (Kırık OBP'yi göze alarak söylüyorum bunu).

Aklımdaki şey aslında şu anda yerleştiğim okula kaydımı yaptırıp gitmemek var, araştırdığım kadarıyla devamsızlıktan kalma dışında bir kötü yanı yok, olur da seneye istediğim hedefe ulaşamazsam en azından gidebileceğim bir okulum olmuş olacak kendimi garantiye almış olacağım. Bunu yapabilir miyim?
Kaydımı e-Devlet üzerinden yapacağım.

Gitme, ne gerek var.

Hatta öğrenci belgesini al E-Devlet'ten. Git öğrenci kartı çıkart :) Otobüse az para verirsin :)

Kaydımı dondurmak için geçerli bir sebep ve bir sene okumuş olmam gerekmiyor mu? Kayıt yaptırdığım gibi dondurma şansım var mı ki?
Başka yerlerde okuduğuma göre ders seçimi vs. yapmam gerekiyormuş. Bu internet üzerinden mi yapılıyor yoksa gidip mi seçiliyor?
Güncel.

Son düzenleme:
Kaydımı dondurmak için geçerli bir sebep ve bir sene okumuş olmam gerekmiyor mu? Kayıt yaptırdığım gibi dondurma şansım var mı ki?
Başka yerlerde okuduğuma göre ders seçimi vs. yapmam gerekiyormuş. Bu internet üzerinden mi yapılıyor yoksa gidip mi seçiliyor?
Güncel.
Ders seçimi genelde okulun kendi öğrenci bilgi sisteminden yapılır internet üzerinden kayıt dondurma meselesini de en kolay okulu arayıp öğrenebilirsin farklı prosedür olabilir her okul için.

Ders seçimi genelde okulun kendi öğrenci bilgi sisteminden yapılır internet üzerinden kayıt dondurma meselesini de en kolay okulu arayıp öğrenebilirsin farklı prosedür olabilir her okul için.
Dondurmak zorunda mıyım peki? Sadece kaydı yapıp gitmesem kaydım silinir mi yoksa sadece devamsızlıktan mı kalırım?
Ayrıca bölümüm %100 İngilizce bu yüzden zorunlu hazırlık programı var, bu sınava girmesem ve hazırlıktayken hiç gitmesem ne olur? Sınava girsem hazırlığı atlayacak seviyede İngilizcem var geçebilirim.

Dondurmak zorunda mıyım peki? Sadece kaydı yapıp gitmesem kaydım silinir mi yoksa sadece devamsızlıktan mı kalırım?
Ayrıca bölümüm %100 İngilizce bu yüzden zorunlu hazırlık programı var, bu sınava girmesem ve hazırlıktayken hiç gitmesem ne olur? Sınava girsem hazırlığı atlayacak seviyede İngilizcem var geçebilirim.
Kayıt silinmesi gibi bir durum olacağını zannetmem devamsızlıktan kalırsın sınavlara girmedi gözükürsün ama senin yerinde olsam direk kaydımı dondururum okulu arayıp prosedürleri öğren şimdi her okul farklı şekilde değerlendirebilir en sağlıklısı okuldan bilgi almak farklı şekillerde uygulama yapan üniversiteler elbette vardır.

Üniversite 2. sınıftayım. Kyk burs alıyorum. Acaba 3. sınıfta ders kaydı yapıp derslere girmez ve sınavlara girmezsem burs kesilir mi? Kesilmezse ne zamana kadar ödenir? Bilenler varsa memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı