Üniversiteye nasıl çalışılır?

Drachaos

Hectopat
Arkadaşlar aylardır işsizim bilgisayar teknisyeniyim bu sene üniversiteye çalışmak istiyorum hiçbir konuda bilgim yok ve matematiğim çok zayıf. Hangi konuları çalışacağım, hangi kitapları alacağım, hangi kaynağa bakmam lazım? Benim için cok önemli.

Matematik başlangıcı için 3-4-5 Yayınları ve Birey yayınlarının başlangıç serilerini çözebilirsiniz, iyileşmeye başladıkça Karekök yayınları gibi yayınlara geçersiniz. Kolay gelsin. Mezuna kalıp 2020'de yerleştim, o zamandan bir şey değişmediyse bu şekilde bir öneri yapabilirim.

@ırmakovski @mrramen TYT mi almam lazım pek anlamıyorum da salağa anlatır gibi izlerlemeyi anlatır mısınız?

TYT eskinin YGS'si gibi, 9-10.sınıf konularını içine alır. Genelde YKS için TYT'den başlarlar çalışmaya, temel olduğu için biraz. Ondan sonra AYT ile her şey biraz daha spesifikleşiyor. 11-12.sınıf konularını içine almakta. Genelde de AYT'ye daha sonra geçerler. Şahsen öyle yapmıştım ben. Temel dediğime bakmayın, TYT'de genelde epey zorlarlar. Ben AYT'de kurtarmıştım puanımı.🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı