Üniversiteyi kaç yılda kazandınız?

Üniversiteyi kaç yılda kazandınız?


  • Oy verenlerin toplamı
    111

charger1

Picopat
Katılım
18 Mayıs 2021
Mesajlar
102
Kazanmadım açıkçası çalışmadım da çünkü bu ülkede eğer yurt dışına gitmeyeceksen ya da çok sağlam yerlerde tanıdığın yoksa üniversite okumanın bir mantığı yok maalesef
2 üniversite bitiren işsiz arkadaşlarım var üniversite mezunu olup işe girebilen arkadaşlarım da komik paralar alıyor ben kendi işimle uğraşıyorum hepsinden daha çok para kazanıyorum.
Ne iş yapıyorsunuz?
 

Fleifnir

Hectopat
Katılım
27 Ağustos 2017
Mesajlar
1.461
Çözümler
7
2 Senede kazandım. Aslında geçen sene de kazandım ama kazandığım bölüme gitmedim. Geçen sene Programlama kazanmıştım bu yıl İngiliz Dili ve Edebiyatı kazandım.
 

Fleifnir

Hectopat
Katılım
27 Ağustos 2017
Mesajlar
1.461
Çözümler
7
İlk girişte kazandım, ama acele ettiğimi düşünüyorum geriye dönüp baktığımda. Vakit ve enerji bulabilirsem ikincisini de okumak ya da yüksek lisans yapmak istiyorum.
Hocam ilk senede giren arkadaşlarımın çoğu bu kafada. Çoğu çok aceleci davrandığını düşünüyor. Arkadaşım bu yıl programcılık bitirdi. Şuan bir inşaat firmasında muhasebeci olarak çalışıyor. Çalışma şartlarının ve maaşının çok kötü olduğunu söylüyor. Arkadaşlar önceden plan yapmamışsanız aceleci davranmayın. Sonuçta gideceğiniz bölüm ve üniversite önünüzdeki hayatınızı belirleyecek.
 

Yeni konular

Yukarı