Üniverste sınavına hangi sınıfta yoğun çalışmalıyım?

Hocam bu kişinin zekaya göre değişmez mi?

Odtü Ee'ye girmek için 11-12. sınıfta çalışmak yeterli demedim. Sınav için genel olarak 11-12. sınıfta çalışmak yeterli dedim. İlkokuldan beri her gün düzenli çalışıp kazanamayanlar da var çünkü.

9-10. sınıf konuları aslında pek de zor olmadıkları için 9-10'dayken bence lise hayatı yaşanmalı, haylazlık edilmeli vs. diye düşünüyorum. Ama 11. sınıftan itibaren zorlaşıyor konular. Bu sebeple 11-12'de günlük az çok demeden çalışmaya başlamak lazım diye düşünüyorum. En azından ben öyle yapmıştım ve memnunum kararımdan.

Önemli olan çok çalışmak değil verimli çalışmak. Şimdiden başlarsanız işiniz kat kat daha kolay olur. 24 saatin 8 saatinde uyusanız 10 saatinde çalışsanız 6 saat boş vakit sizin için yeterli olur.

Bilkent Hukuk'a ilk 1000'den girdim.10.sınıfta bırak çalışmayı Matematik'ten 65'ten yüksek notum yoktu. 12'de çok çalıştım. Yine dersleri takip edin ama o kadar erken çalışmaya başlarsanız 12'ye gelmeden bıkarsınız. Hedef yüksekse 11'in başlarında yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Sayısalsınız 11.sınıf 2.dönem tempo oturtmanız yeterli olur.

Temeliniz sağlam değilse bu yaz 9-10 mat geo fizik-kimya çalışın. Türkçe sosyal ve biyoya çok zaman ayırmanıza gerek yok.

11. sınıfta, az az ama düzenli çalışarak derslerinizi yüksek tutun, iyi öğrenin. 90 üstü ortalama yapmaya çalışın önemli derslerden.

11’in yazında önce 1 ay kadar dinlenip, temmuzun başından itibaren ciddi ciddi çalışmaya başlarsınız.

11 bittiğinde 9-10-11’in temeli sağlam olmalı.

Arkadaşlar benim de hiç temelim yok sayısaldan. Yani 9 ve 10. sınıfın konularını kaçırdım diyebilirim. Videolar izleyip, konu tekrarları yapıp çalışmayı planlıyorum. Yani önerebileceğiniz bir çalışma tarzı var mıdır? Dediğim gibi sayısal temelim yok nereden başlamalıyım?

Arkadaşlar benim de hiç temelim yok sayısaldan. Yani 9 ve 10. sınıfın konularını kaçırdım diyebilirim. Videolar izleyip, konu tekrarları yapıp çalışmayı planlıyorum. Yani önerebileceğiniz bir çalışma tarzı var mıdır? Dediğim gibi sayısal temelim yok nereden başlamalıyım?

10. Sınıfı bitiriyorsanız, bu yaz 9-10 sayısalı için birer kitap çözebilirsiniz, birer kitap çözüp boş ve yanlışlarınızı sorarsanız eksiklerinizi önemli ölçüde tamamlarsınız. Konular için YouTube’dan yardım alabilirsiniz, soru çözümü için de hocalarınızla konuşup telefonlarını veya sosyal medya hesaplrını rica edebilirsiniz, Kumduz kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı