Ünlü metal grubu System of a Down'un Türklere laf etmesi

Osman Tuç

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle metal dinleyenleri bu konuya bekliyorum. Biliyorsunuz yıllardır SOAD grubunun Ermenistan temalı şarkıları çok. Ermenistan temalı değil de Türk düşmanlığı desek daha iyi olur. Zamanında çıkardıkları "Holy Mountains" şarkısı ile iyice ileri gittiler. Şarkıda "Holy Mountains" diye adlandırdıkları dağın ismi Ağrı Dağı oluyor. Ermenistan soykırımını savunan bir şarkı. Ve geçenlerde çıkan ve gündeme gelmeyen (Türkiye'de gelmeyen) "Protect the Land" şarkısı ile Ermenistan halkına, askeri güçlerine yardımda bulundular. Şarkıdan gelen paralar Ermenistan askerlerine ve halkına gitti. Bu konu hakkında düşünceniz nedir? Siyasi düşüncelerinizi abartmadan yorumlarınızı bekliyorum.

Kendi düşüncem: SOAD grubunu dinlemeyi azaltın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar baştan beri böylelerdi, şimdi de böyleler her ne kadar medyaya "yok öyle bir şey" deseler de. Değişen bir durum yok. Sevmeyen dinlemez, seven de dinler. Müzik bu.
Doğru, sadece şahsen dinlerken bir garip oluyorum ben. Suçlu gibi hissediyorum.

İlk öncelikle metal dinleyenleri bu konuya bekliyorum. Biliyorsunuz yıllardır SOAD grubunun Ermenistan temalı şarkıları çok. Ermenistan temalı değil de Türk düşmanlığı desek daha iyi olur. Zamanında çıkardıkları "Holy Mountains" şarkısı ile iyice ileri gittiler. Şarkıda "Holy Mountains" diye adlandırdıkları dağın ismi Ağrı Dağı oluyor. Ermenistan soykırımını savunan bir şarkı. Ve geçenlerde çıkan ve gündeme gelmeyen (Türkiye'de gelmeyen) "Protect the Land" şarkısı ile Ermenistan halkına, askeri güçlerine yardımda bulundular. Şarkıdan gelen paralar Ermenistan askerlerine ve halkına gitti. Bu konu hakkında düşünceniz nedir? Siyasi düşüncelerinizi abartmadan yorumlarınızı bekliyorum.

Kendi düşüncem: SOAD grubunu dinlemeyi azaltın.
Azaltalım mı? Günde 10 defa dinliyorsak 5'e mi indirelim? :D

Ben dinlemem şahsen, çünkü gerçekten hoş bir davranış değil. Fikrimce çoğu Amerikalının Ermenileri desteklediğini düşünüyorum. Onlar da çoğu kişinin ilgisini iyi veya kötü yönden çekmeye çalışıyor bence.

@Osman Tuç Şirk kelimesini yanlış kullanmışsınız muhtemelen. Suçlu hissediyor olabilirsiniz belki? Böyle hissediyorsanız da ülkenize, milletinize faydalı işler yapın öyle dinleyin. Vicdan meselesi bu, kulağından giren melodiyle bir alakası olduğunu sanmıyorum.

Şarkı dinlemeyi sevmedim için dinlemem ama bize düşmanlık yapınca eline sanki bir şey geçirecekler.
Zamanında Ermenistan'ı savundular. Şu an Türklerin haklı olduğunu bile bile Ermenistan'ı savunuyorlar. Çünkü Türkleri desteklese dönek diye adları çıkacak, Ermenistanlı olunca :D

@Osman Tuç Şirk kelimesini yanlış kullanmışsınız muhtemelen. Suçlu hissediyor olabilirsiniz belki? Böyle hissediyorsanız da ülkenize, milletinize faydalı işler yapın öyle dinleyin. Vicdan meselesi bu kulağından giren melodiyle bir alakası olduğunu sanmıyorum.
"Ölürüm Türkiyem" dinlesin, şarkıyı besteleyen adamın oğlu bedelli yaptı. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı