Ürünü aldığımız şirket iflas ederse garanti devam eder mi?

Mopat

Hectopat
Merhaba. Bayağı zamandır aklımda bir soru var. Örnek olarak a sitesinden aldığımız ürün, b şirketi tarafından gönderildi. B şirketi bir süre sonra iflas etti. Bu ürünün garantisi devam ediyor değil mi?

Satılan alınan yerler servisle kendileri ilgilenmiyorsa garanti durumunda ürünü müşteriden alıp ilgilenen servise paslıyor. Yani bir nevi aracı oluyor. Eğer ürün alınan yer aynı zamanda garanti servisini kendisi sağlıyorsa garanti devam etse bile ortada bir servis yeri bulunmadığından servisten yararlanamazsın. Diğer türlü satın alınan yerden bağımsız ürünün kendi markasının servis noktasıyla irtibata geçilebilir.

Satılan alınan yerler servisle ilgilenmiyorsa garanti durumunda ürünü müşteriden alıp ilgili servise paslıyor. Yani bir nevi aracı oluyor. Eğer ürün alınan yer aynı zamanda garanti servisini kendisi sağlıyorsa garanti devam etse bile ortada bir servis yeri bulunmadığından servisten yararlanamazsın. Diğer türlü satın alınan yerden bağımsız ürünün kendi markasının servis noktasıyla irtibata geçilebilir.
Anladım. Hepsiburada üzerinden Kingston marka ram aldım. Türkiye garantili olduğu için aldığım yer servisi değil. O zaman sadece servise ben gönderirim.

Geri
Yukarı