Üst Düzey Sisteme 75 Hz Monitör

mimcay

Hectopat
23 Kasımda RTX 2070 ekran kartı ve Ryzen 7 2700x işlemci alıcam ama açıkçası bütcemi o donanımlarda sınırına kadar kullanıyorum. 500 750 lira civarı bir monitör almak istiyorum. 144 Hz ile 75 Hz monitör arasında nasıl bir fark olur? 144 Hz ile 75 Hz arasında başka frekanslar mevcut mudur? 5ms gecikme süresinin kalite bakımından nasıl bir olumsuz etkisi olur? RAM ve monitör gibi Parçalarda ikinci ele yönelmeli miyim?

NOT: Benim oynadığım oyun Knight Online ve çok yüksek sistemlere ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Mimarlık öğrencisiyim daha çok AutoCAD, Lumion, 3D Max, Vray ( Render ) gibi programlar kullanıyorum. Render süresini kısaltmak için işlemci ve ekran kartını elimden geldiğince en üst seviyede almaya çalışıyorum. Sistemi sıfırdan topluyorum ve Monitörsüz limitim 10bin lirayken 11 bin liraya dayandı. Hal böyle iken monitörden kısmam gerekiyor.. Monitör tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
75 Hz ile 144 Hz monitör arasındaki farkı, o FPS değerini alınca anlarsın. Render işlerinde anlaman zor.
Monitör konusunda marka-model olarak daha bilgili arkadaşlar mevcut. Benim burada söyleyeceğim şey, 2K altı monitör almaman yönünde. 4K 75Hz veya 2K 144Hz monitör bu sistem için uygun olur (y)

Ben sistemimle 75 HZ monitör kullanıyorum. Sisteme darboğaz söz konusu değilde detay ve akıcılık olarak 144 HZ tabiki daha iyi olur. 2. El de 900-1000 TL arası bulunur diye düşünüyorum.

Ben sistemimle 75 HZ monitör kullanıyorum. Sisteme darboğaz söz konusu değilde detay ve akıcılık olarak 144 HZ tabiki daha iyi olur. 2. El de 900-1000 TL arası bulunur diye düşünüyorum.
Araştırıyorum da ikinci eline 1300 lira istiyorlar. Zaten o fiyata sıfırları mevcut. Bizim insanımız 2. el ürünlere gfiyat biçerken ben olsam bu fiyata alırmıydım diye sormuyor ne yazık ki.
75 Hz ile 144 Hz monitör arasındaki farkı, o FPS değerini alınca anlarsın. Render işlerinde anlaman zor.
Monitör konusunda marka-model olarak daha bilgili arkadaşlar mevcut. Benim burada söyleyeceğim şey, 2K altı monitör almaman yönünde. 4K 75Hz veya 2K 144Hz monitör bu sistem için uygun olur (y)
Bütçe sorunu olmasa 4k 240 hz alırdım ama artık sınırın sınırının sınırını geçiyorum :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı