Üst komşu sorunu

yerdavader

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ( Uzakyol 2. Zabit )
5 yaşındaki çocukları sürekli zıplayıp, koşuyor, ne ramazan biliyor, ne bayram saat 8'de başlıyor. Arkadaşlar daha önce böyle bir durum için mahkemelik olan var mı? Gidip konuştum annesi gücüm yetmiyor diyor babası zaten kabadayı. Polise gitsem gıcıklık olsun diye tekrarlayacaklar. Mahkemeye versem para cezası varmış ama oda kazanırsam ama kazanırsam, o para cezası için sessiz olmayı deneyebilirler. Eğer aranızda böyle bir durum da olup mahkeme yoluyla çözen varsa aydınlatabilir mi lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst komşunuzun bilgisi dahilinde size verdiği (müzik veya televizyon sesi, aile içi tartışmalar, çocuk gürültüsü, evin içinde koşma zıplama, yukardan sizin pencereye halı örtü silkme vs) gibi rahatsızlıkları, değil konuşarak, mahkemeye bile verseniz çözeceğinize pek ihtimal vermiyorum. Hatta bunun karşılığında nasıl bir tepkiyle karşılacağınız bile belli değil şu durumda.
Umarım yanılırım.

Bu tip sorunlar, ancak üst komşunuzun farkında olmadan size verdiği rahatsızlık durumlarında bir miktar çözülebiliyor. Örnek, (üst komşumuzun su borusu patlamıştır, sizin daireye su sızıyordur, farkında değildir) gibi.. Çünkü borudan sızan suyun sadece size değil, kendisine de zararı olacaktır. Bu yüzden patlamış borusunu bir an önce tamir ettirmek isteyecektir.

Günümüzde apartman yaşamlarında komşuluk ilişkileri eskisi gibi olmadığı için, insanlar birbirlerine hassasiyetle yaklaşmıyorlar. Komşular birbirini dost arkadaş olarak görmüyorlar. Zaten bu yüzden konuşarak anlaşamıyor insanlar ne yazık ki..

İmkan varsa başka bir apartmana taşınmak daha isabetli bir çözüm olacaktır.

Öncelikle dediklerimi yapmamanızı tavsiye ederim. Ben de çok çektim üst komşumuzdan. Tartışmaları, çocukları, bazen bir şeyleri sağa sola çekmeleri, sürekli yere bir şey düşmesi vs. gibi sorunlar çok can sıkıcı. Bir gün olsa tamam, iki gün olsa tamam da her Allah'ın gününde yapıyorlar. Ben uyardım, annem uyardı, anneannem uyardı. Hala bir değişme yok. Hala camı açık bırakıp başka odaya geçmeye korkuyorum yukarıdan bir şeyler gelir diye. Ben de ilk başta ses geldikçe tavana oklavayla vurdum. 5-10 dakika kesiliyor sonra devam ediyor. Çözüm olmadı bende gittim vanalarını kapattım. Uzun süre suları yoktu. Farketmediler de vanadan kapatıldığını. Karşılaştığımızda "Vanayı kontrol ettiniz mi?" dedim sırıtarak. Anladı benim yaptığımı ama bir şey diyemedi. Bir iki defa daha ses gelince ben yine vanayı kapattım. Sonra çok uzun süre kesildi sesleri. Ben böyle çözüm buldum, tavsiye etmem. Ama karar sizin. Daha etkili çözümler de olabilir. Allah kolaylık versin.

Öncelikle dediklerimi yapmamanızı tavsiye ederim. Ben de çok çektim üst komşumuzdan. Tartışmaları, çocukları, bazen bir şeyleri sağa sola çekmeleri, sürekli yere bir şey düşmesi vs. gibi sorunlar çok can sıkıcı. Bir gün olsa tamam, iki gün olsa tamam da her Allah'ın gününde yapıyorlar. Ben uyardım, annem uyardı, anneannem uyardı. Hala bir değişme yok. Hala camı açık bırakıp başka odaya geçmeye korkuyorum yukarıdan bir şeyler gelir diye. Ben de ilk başta ses geldikçe tavana oklavayla vurdum. 5-10 dakika kesiliyor sonra devam ediyor. Çözüm olmadı bende gittim vanalarını kapattım. Uzun süre suları yoktu. Fark etmediler de vanadan kapatıldığını. Karşılaştığımızda "vanayı kontrol ettiniz mi?" Dedim sırıtarak. Anladı benim yaptığımı ama bir şey diyemedi. Bir iki defa daha ses gelince ben yine vanayı kapattım. Sonra çok uzun süre kesildi sesleri. Ben böyle çözüm buldum, tavsiye etmem. Ama karar sizin. Daha etkili çözümler de olabilir. Allah kolaylık versin.

Çözüm çok hoşuma gitti :)

5 yaşındaki çocukları sürekli zıplayıp, koşuyor, ne ramazan biliyor, ne bayram saat 8'de başlıyor. Arkadaşlar daha önce böyle bir durum için mahkemelik olan var mı? Gidip konuştum annesi gücüm yetmiyor diyor babası zaten kabadayı. Polise gitsem gıcıklık olsun diye tekrarlayacaklar. Mahkemeye versem para cezası varmış ama oda kazanırsam ama kazanırsam, o para cezası için sessiz olmayı deneyebilirler. Eğer aranızda böyle bir durum da olup mahkeme yoluyla çözen varsa aydınlatabilir mi lütfen.
Alo 176 Arayın Ve Söyleyin Onların Biçtiği sesin üzerine çıkarlarsa(sensör takacaklar) bir miktar para cezası var ödeyip dursunlar

Aynı sorun bizde var 3x olarak. Bağırma çağırma, güm güm sesler vesaire gece gece de yapıyorlar. Geçen yıl gece gece süpürge açıyorlardı yöneticiye şikayet ettik onu yapmıyor artık ama az daha geçen yapacaktı. 4 yıl geçti aynı hamam aynı tas.

Siz de abartmayın. Çocuk tabii koşacak. Zaten karantina var al yanına bilgisayar oynarken seni izlesin. Gerek yok böyle şeylere. Kavga mı edeceksin komşunla? Sana bir şey olsa yardıma gelecek onlar ilk. Git güzellikle konuş derdini anlat.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı