Üstünden yıllar geçmesine rağmen eski sevgiliyi unutamamak

Benim de 14 aylık ilişkim bitti, terketmiş gibi oldu ama aslında ben de ne kadar çok sevsem de iyice yıpranmaya üzülmeye başlamıştım. Ondan daha çok. Elbet o da üzülüyo stalkladığımda biraz fark ediyorum ama daha çok seven tarafın her zaman ben olduğumu düşünmüşümdür. İkizler burcunun hakkını veren bi kızdı. Zor bi kızdı. Ondan önce hayatıma az ama öz kadınlar girdi. Biri aldattı biriyle çocukluktan geldik tükettik yılları yavaş yavaş ayrıldık falan derken insan hep şunu diyor. Her seferinde bi daha onun gibisini bulamıcam mutlu olamıcam diyorsun ama ne hikmetse her seferinde bi şekilde buluyorsun birilerini seviyorsun. Burada önemli olan kimseyi kimseyle kıyaslama yapmamak. Elbette ilk sevgilin ya da başka bi tanesi aklına gelecek özleyeceksin bunlar çok insani duygular ama eski birini özlerken mevcut sevgiline bencillik ve haksızlık edemezsin. Bu yüzden ya ona göre başka aşklara göğüs ger ya da hiç germe çünkü bu seni daha çok üzüyor. Ve en önemlisi de ilaç bulmak için kapı kapı dolanma. Bırak yalnızlık yaşa biraz kafa dinle tek başına kal acı çek. Bi sene ahım şahım bi zaman aralığı değil. Zamana bırak elbet acını unutup o günlere gülümseyerek bakıp sağlığımdan önemli mi diyeceksin.

Her ağladığında kapısına gidip ( 50-55km yol ) kaçırayım seni gel yeter ki ağlama diyen, o ağladıkça hastahanelerde sakinleştirici yiyen, okuduğu sürece her sorununda gün içinde uçak bileti alıp okuduğu ile giden beni terk etti. O benim gibi seveni bulamaz da ben başkası ile nişanlandım. Şimdi oldukça mutluyum çünki kafamdan sildim bir kere. Unutamayabilirsin fakat dibini bir kere gördüğün kuyuya ikinci kere girmek istemezsin.

Son düzenleme:
Karşına onun gibi biri çıkmasını bekliyorsun ve çıkmıyor. Birde ilkler derler öyle olduysa ve ciddi birine kapılmadığın sürece devam edecektir. Hatta onun gibi bir karaktere sahip birini bulamazsan hep mutsuz olacaksın ve ilişkide sıkılacaksın.

Birde bırakan karışında ki olursa, bir daha çıksan bile güven olmayacak ve birkaç kez deneyeceksin ama o güven bitince olmuyor aga. Eğer o kızın bir açığını ve mide bulandırıcı bir şeyini yakalarsan daha kolay unutmana yarar. Zaten yeni sevgilerden sıkılmanın bir yanı da bu güvensizlikten, aşktan önce güvene bakıyorsun. Yukarıda arkadaşın dediğin gibi, hayatına soktuğun kişiye dikkat et.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı