Üşütme nasıl geçer?

Hokkabaz Gibiyim

Centipat
Katılım
16 Mayıs 2020
Mesajlar
346
Dün hasta olduğumu fark ettim. Gün içinde üşüttüm. Bugün burun akıntısı az çok ama yutkunurken boğazda bir ağrı oluyor yemek yerken de. Bu boğaz ağrısı çok rahatsız edici. Ne yaparak geçirebilirim?
 

Adrenokrom

Centipat
Katılım
11 Eylül 2020
Mesajlar
194
Yeşil çay içebilirsin vücut ısısını dengeleyip üşüme hissini önemli ölçüde azaltıyor. Burun akıntısı olduğu için soğuk algınlığına daha yakın. Solgar C vitamin takviyesi alabilirsin süreci hızlandırmak adına. Ya da eğer trombosit ile bir hastalık öykünüz yoksa (kanın pıhtılaşmaması) limonlu su içebilirsiniz. Göz yaşarması ve burun tıkanıklığına bağlı hafif başta ağrı hissi yaşıyorsanız yüzünüzü ılık suyla yıkayınız rahatladığınızı göreceksiniz. Ek olarak odanızı sık sık havalandırın. Bu süre içerisinde insanlarla doğrudan temas kurmayınız.
 

theomgcat

Decipat
Katılım
21 Kasım 2020
Mesajlar
3.103
Çözümler
5
Hocam aynı olay bende de oluyor, ablam sağlıkçı benim, vitaminli falan serum karışımı yapıp bir vuruyor bana yemin ediyorum bomba gibi oluyorum. Bence acile gidip öyle serum takmalarını isteyin normalde bekletmesinler diye ilaç yazıp geçiştiriyorlar ama belki rica ederseniz size de yaparlar.
Bu arada dediğiniz olay üşütme değil muhtemelen alerjik nezle veya rinit olabilir.
 

Yeni konular

Yukarı