Üyeleri Uyarırken Kibar Olmanızı Rica Ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
Foruma yeni üye olan birisi önce forum kurallarını okumalı, daha sonra forumda aktif olmalı. Bu doğru. Fakat Türkiye'deki diğer forumlarda bu kadar katı kurallar olmadığı için insanlar alışkın değil. Direk giriyor, üye olup konu açıyor. Doğal olarak Türkçe kurallarında olsun başka konularda olsun sıkıntı çıkıyor üye ceza alıyor. İyi hoş. Fakat dikkat ediyorum bazı yöneticiler sanki yaramaz çocuk azarlar gibi davranıyor.

Şöyle yap, böyle yap, bunu yapma, bu yasak, beğenmiyorsan git, zorla tutmuyoruz seni... Uzar gider. Sizce kibar olmak gerekmez mi? Technopat'a yakışan bu değil mi? Adam hata yapıyorsa siz güzel bir şekilde uyarın kardeşim. Cezasını verin, lütfen daha dikkatli olun deyin. Yeter ki "lütfen"i kullanın. O kişi sonra ne yaparsa yapsın. Bunu her zaman için söylemiyorum. Ama yöneticilerin bazılarının çoğunlukla böyle davrandığını gördüm ve açıkçası canım sıkıldı. 2 yıldır forumdayım. 1.5 yıl sonra geçenlerde ceza aldım. sebebi de"yazım yanlışı olan metini alıntı yapma". Bu bence saçma ama sesimi çıkarmadım. Saygı duyuyorum. Sizinde kullanıcılara saygılı olmanız gerektiğini düşünüyorum. Tekrar ediyorum. Tüm yöneticiler için söylemiyorum.

@Silinen üye Evet, konuları okumadan kilitliyorum. Üyelere eziyet etmek amacımız. Daha önce böyle kaç konuda yorum yaptım uzun uzun açıkladım. Sen hiçbirini okumamışsın asıl. Bu tarzda açılan her konuya damlamaya devam et.

Ben üye olduktan sonra otomatik kurallar önüme çıktı. Sanırım şanstı ama genede ceza alanlar sonuçta 1 gün, zararı olmayacaktır. Moral bozmaya değmez, burada kimse boş yere kötülük yapacak bir insan değildir.

Hocam birde ben bir konu hakkında fikir belirtiyorum.(onu alma,şunu al gibi)her yaptığım yorumda yanlış bilgilendirmeden veya yazım hatasından engelleniyorum ve 1 haftada 4 kez engelledim.Yani,yönetici arkadaşlar bana burada ihtiyacınız yok ama benim size var.Siz engellediğiniz sürece forumdan sıkılıyorum,uzaklaşıyorum.Eminim benim gibi arkadaşlarda vardır ve siz yönetici arkadaşlardan az da olsa anlayış bekliyorum.

@Egemen hep siz kız durumuna düşüyorsunuz. Ama buradaki sözler hep geline. Hep kız üstüne alınıyor ya da öyle görünüyor. Gelininse bunlardan haberi yok. Duymuyor, hatta umursamıyor bile.
Buradaki hedef siz değilsiniz, gelin!

Yönetimin geri kalını da her konuyu görüyor. Bu tarz konuları hele tüm yöneticiler görüyor. Forumda her bu tarz konu açıldığında haklı haksız bakmaksınız beğenen, altına yönetimi eleştiren yazı yazan bir kesim var. "Haksız yere ceza aldım" başlığı altında açılan her konuya geliyor bu insanlar. Sonra kanıtlıyla geliyoruz, gözlerine sokuyoruz. Bu insanlar bir sonraki konuya kadar sessiz kalıyor. Yönetimle bir sıkıntısı olan herkes bu konuları kolluyor.

Biz ne yaparsak yapalım, ne kadar nazik davranırsak davranalım adam bize sövüp sayıyor. Daha dün bir sayfa dolusu küfür edildi. Başka forumlarda babasının çiftliği gibi gezinen adamlar buraya geliyor. Ceza alıyor ve isyan ediyor. Kusura bakmayın ama bu tarz tiplere nazikçe davranmanın bir mantığı yok. Adam açıyor ikinci hesabını hemen. Kuralları okuyor mu ? Okumuyor. Göz mü yumacağız ? Kuralları mı kaldıralım ? Kurallar kalksa bir gün durmazsınız burada.

Yönetimin geri kalını da her konuyu görüyor. Bu tarz konuları hele tüm yöneticiler görüyor. Forumda her bu tarz konu açıldığında haklı haksız bakmaksınız beğenen, altına yönetimi eleştiren yazı yazan bir kesim var. "Haksız yere ceza aldım" başlığı altında açılan her konuya geliyor bu insanlar. Sonra kanıtlıyla geliyoruz, gözlerine sokuyoruz. Bu insanlar bir sonraki konuya kadar sessiz kalıyor. Yönetimle bir sıkıntısı olan herkes bu konuları kolluyor.

Biz ne yaparsak yapalım, ne kadar nazik davranırsak davranalım adam bize sövüp sayıyor. Daha dün bir sayfa dolusu küfür edildi. Başka forumlarda babasının çiftliği gibi gezinen adamlar buraya geliyor. Ceza alıyor ve isyan ediyor. Kusura bakmayın ama bu tarz tiplere nazikçe davranmanın bir mantığı yok. Adam açıyor ikinci hesabını hemen. Kuralları okuyor mu ? Okumuyor. Göz mü yumacağız ? Kuralları mı kaldıralım ? Kurallar kalksa bir gün durmazsınız burada.
Ben yanlış anlaşılmak istemiyorum. Hiçbir zaman kurallara karşı gelmedim. Beğenmediğim 1-2 madde var saygı duyuyorum. Sadece gördüğümü söylüyorum. İyi niyetli olmayan adama, küfür eden adama, ben kurallara uymam diyen adam en doğrusu kapıyı göstermektir. Doğrusu bu. Ama şunu da görüyorum, bazı iyi niyetli insanlara kaba davranılıyor. Adam iyi niyetli bir şekilde konu açıyor. Hatası yüzünden ceza alıyor. Tamam ama bu adama hatasını kibarca belirtmek lazım. Git kuralları oku, bu hatayı sakın yapma gibi emir cümleleri ile değil kibar cümleler kullanmak gerekli.

Birde çok basit bir konuyu bilmeyen kullanıcılarla alay etme, aşağılama... var ki (kullanıcılarda bunu yapıyor.) bundan nefret ediyorum. Hangimiz bildiklerimizi anamızın karnında öğrendik sanki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı