Üyeleri Uyarırken Kibar Olmanızı Rica Ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Technopat insanların sorunlarında anında yardıma koşan ilk sosyal sitedir. Bakın başka forumlara gidin sizlere çoğu yardım etmez. Çoğuda gereksiz yere cevaplar yazarlar ve sorununuz asla çözülmez. İsterseniz gidin bütün forumları araştırın hepsi Türkçe kurallarına uymaz ve karmakarışık yazıları okuyun, ne yazdıklarını anlayın anlayabilirseniz. Demem o ki cezalara itiraz etmenize hiç hakkınız yok.

Technopat insanların sorunlarında anında yardıma koşan ilk sosyal sitedir. Bakın başka forumlara gidin sizlere çoğu yardım etmez. Çoğuda gereksiz yere cevaplar yazarlar ve sorununuz asla çözülmez. İsterseniz gidin bütün forumları araştırın hepsi Türkçe kurallarına uymaz ve karmakarışık yazıları okuyun, ne yazdıklarını anlayın anlayabilirseniz. Demem o ki cezalara itiraz etmenize hiç hakkınız yok.

Yanlışıkla beğendik. :D

Çok yüceltmeyin forumu? Bırakın başka forumda kiler bizi yüceltsin. Böyle giderse ohooo.

Ya siz bizim ne demek istediğimizi anlasanız.

Bir sitenin mod veya yöneticisi olmadan bu dediklerimizi anlayamayacaksınız. Sizin tarafınızca biz sadece kişiye özel ceza veren bir kurumuz, ancak kişiye özel olsa bu kadar kişi çıkıp neden ceza alıyoruz demezdi.

Konu sahibi, hala yazdığın mesajlarının hatalarını görmüyorsun değil mi? Egemen boşuna onları düzeltmiyor belki hatasını anlar da düzeltir. İşte bizde bütün gün tüm herkese bu açığı bırakıyoruz ancak düzeltmiyorsunuz.

Şimdi konu sahibi, siz azarlıyor diyorsunuz bilmem ne diyorsunuz. Ancak bu hata bir olur, iki olur, ancak üçüncü veya dördüncüde yakalanır. Bu hatalarınızı anlamayıp devam ediyorsanız neden bizlere kızarak uyarıyorsunuz diyemezsiniz. Kayıt olurken kuralları okuyup, bu kuralları kabul ediyorsanız bunları anlamış ve olacakları kabul etmiş olursunuz.

Bunu hala kavrayamamış olursa çekirge hesabı 3.'de yakalanır. Buraya kadar anlaşılırsa gerisi sizin işiniz, ister çıkış tuşu, ister hiç kayıt olmazsınız. Boşuna kuyruğuna basılmış gibi boşuna yönetimi gereksiz konularınızla meşgul etmeyiniz.

İyi sosyaller.

Technopat Yöneticiler ‘in koyduğu Kurallar düzgün ve derli toplu bir Forum olmasına sebeptir. Ancak Sizin ’de belirttiğiniz gibi Başka Forumdan gelip burada yeni üye olmuş kişi için Kurallar oldukça katı görünmekte.

Bundan yaklaşık 7-8 ay önce Üye olduğum bir Forumda Sazan gibi bilmediğim bir linki tıklama sonucu Hack’lenip bütün hesaplarımı kaptırmış Resmen mağdur olmuştum. Hack’lendiğim Forumda ve orada Açtığım Konuda yardım bulamayınca Soluğu Technopat ’ta almış Yardım Konusu açmıştım. Tabi belki o anki soyulma psikolojisinin verdiği heyecan olsa gerek ki Kuralları okumadan Konu açmış ve o Konuda Türkçe Kurallarına uyamadığımdan ceza almış Konuma gelen yorumlara cevap veremeyince İnsanoğlu olma nedenimden dolayı Tepem atmış Sayın Yöneticimle tartışmış oda sağ olsun beni banlamıştı.

Ve şimdide Sebebini bilmediğim bir nedende dolayı yeni açtığım bir Konuma düzenleme yapamıyorum. Neden düzenleme yapamıyorum diye Mesaj yazdım fakat herhangi bir ses seda kimseden çıkmadı.
Konu: Custom Sıvı soğutma | Technopat Sosyal

Egemen, sen kendini bozma bari. Çok bozulan var. Her tavsiye konum kapatıldı. Örnekleri bol. Dedik; bak böyle olmaz. Gelin üyeler falan yöneticiler gelin, Skype olur, Canlı Yayın olur. Çözelim. Benim bundan kârım yok ki? Para alıyorum, sanki?

1 aydan kısa süre içinde gideceğim ben. Yöneticiler olarak üyelerin sunduğu tavsiyelere ve önerilere açığız. Ancak iyi niyetimiz bu zamana kadar suistimal edildi sürekli. Geçen ay yaşanan bir olayı hatırlayım sizlere. Çok dramatik bir olaydı. Yöneticiler edepli olmaya davet ediliyordu.

Technopat Yöneticiler ‘in koyduğu Kurallar düzgün ve derli toplu bir Forum olmasına sebeptir. Ancak Sizin ’de belirttiğiniz gibi Başka Forumdan gelip burada yeni üye olmuş kişi için Kurallar oldukça katı görünmekte.

Bundan yaklaşık 7-8 ay önce Üye olduğum bir Forumda Sazan gibi bilmediğim bir linki tıklama sonucu Hack’lenip bütün hesaplarımı kaptırmış Resmen mağdur olmuştum. Hack’lendiğim Forumda ve orada Açtığım Konuda yardım bulamayınca Soluğu Technopat ’ta almış Yardım Konusu açmıştım. Tabi belki o anki soyulma psikolojisinin verdiği heyecan olsa gerek ki Kuralları okumadan Konu açmış ve o Konuda Türkçe Kurallarına uyamadığımdan ceza almış Konuma gelen yorumlara cevap veremeyince İnsanoğlu olma nedenimden dolayı Tepem atmış Sayın Yöneticimle tartışmış oda sağ olsun beni banlamıştı.

Ve şimdi de Sebebini bilmediğim bir nedende dolayı yeni açtığım bir konuma düzenleme yapamıyorum. Neden düzenleme yapamıyorum diye mesaj yazdım fakat herhangi bir ses seda kimseden çıkmadı.
Konu: Custom Sıvı soğutma | Technopat Sosyal

Konu Düzenleme | Technopat Sosyal

Konu açmışsınız. Neden düzenleme yapamadığınızı söyledik. Ses seda çıkmadı mı ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi sizleri ufak bir tura çıkarayım.

Technopat Sosyal'in yetkilisi | Technopat Sosyal

Konu yönetime garezi olan çoğu kişinin hoşuna gitmişti. Beğenenler, alkışlayanlar... Hatta bu kişi işi bir ileri noktaya götürdü. Amerikan mahkemelerinde oluyor ya hani avukat hakime "İtiraz ediyorum, adaletsizliği sergiliyorum..." tarzı şeyler söyler gerine gerine. Cem Yılmaz'ın bunla ilgili sahnesini hatırlarsınız belki. :)

Adaletsizliği sergiliyorum | Technopat Sosyal

Bu konuda çekirge zıpladı sonunda yakalandı. Daha önce yöneticilere küfreden, hayali toplama konularıyla ünlü bir üye çıktı. Bütün bunların ardından olay kapandı. Bir sonraki itiraz konusuna kadar. Bu hep devam etti.

Yazımıza devam edelim. Sonra ne yaşanmış :

Bu Sitenin Sahipleri UYUYOR !!! | Technopat Sosyal

GM öneren bir arkadaş işleri abartıp "Recep Bey'i etiketliyorum ama ilgilenmiyor. Benim 3000 kişilik Youtube kanalım var ben hepsiyle ilgileniyorum." diyecek noktaya kadar getirmiş olayı.

Oldu o zaman ben gideyim | Technopat Sosyal

Bu konuda ne olmuş. Yöneticiler geri zekalı olmuş. Güzel...

Dikkat! Yönetici Var | Technopat Sosyal

Bu konu çok güzel bir örnek bizler için. Ceza alan kişi çok güzel bir oyun sergileyip güzel de bir mesaj yazıp bizleri suçluyor. Konunun sonundaki mesaja dikkat edin. Ceza haksız yere verilmiş değil mi ? O mesajı beğenenler ortada yok her zamanki gibi.

Yorum yazmaya korkar oldum | Technopat Sosyal

Bu konu da çok güzel. Bakmanızı tavsiye ederim. Düzeltilen mesajın resmini çekip şov amaçlı açılmış bir konu. @mustafa43 Sazan gibi atlamış. İkinci sayfada gerçekler ortaya çıkıyor ama. Yalan söyleyen üyeye ve ona destek çıkanlara ne oldu ?

Gereksiz verilen cezalar | Technopat Sosyal

Yazmaya korkan bir üye daha. Cezalar gereksiz değil mi ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konunun kilidini açtım. Bakalım ne düşünüyorsunuz. Yorumları alalım.

Ben de ilk geldiğim hafta tam 4 ceza yedim. Artık özen gösteriyorum düzgün yazmaya. Ben shiftdelete forumda aktif bir üyeydim. Süresiz ban yedim. Oradaki yönetim buradan on kat beter. Forum taraflı moderatörlerin tekelinde yürüyor. Burası oradan en 5 gömlek üstün bir forum. En basitinden Sony'e laf mı ettim. Taraflı moderatör resmen bana küfür ediyordu. Ben yöneticileri %100 haklı buluyorum. Burada yöneticiler tarafsız ve adil. Ayrıca Türkçe uyumuna özen gösterilmesi çok doğru karar. Anlaşmayı kolaylaştırıyor. Bence kurallar güzel. Ben de ilk geldiğimde bu nasıl iş ben burada yapamam diyordum; ama alışınca problem kalmıyor. Nezih bir forum için bunlar şartmış.

Uzun zamandır bu tür konuları görüyorum, takip ediyorum. Ben de uzun zamandır burada olanlardanım ve bir zamanlar Moderatörlük yaptım. İlk mesajında ceza alıp da konu açan, çift hesap açanların tamamı haksız ve konuların kapatılmasını yerinde buluyorum.

Fakat bazı yönetici ve modlar çok ama çok ön yargılı davranıp her şeyi en iyi ben bilirim kafasında. Foruma yeni kaydolup ilk mesajını atanlara bile 3 yaşındaki çocukmuş gibi kızabiliyorlar. Ben bunu yanlış buluyorum. Sonuçta karşılarındaki bir insan ve burası anaokulu değil.

Eleştirimin gerekli yerlere gitmesi dileği ile.

Technopat Belediye Başkanı
Efsanevi Koala
Sercan Yeşil

Son düzenleyen: Moderatör:
1 aydan kısa süre içinde gideceğim ben. Yöneticiler olarak üyelerin sunduğu tavsiyelere ve önerilere açığız. Ancak iyi niyetimiz bu zamana kadar suistimal edildi sürekli. Geçen ay yaşanan bir olayı hatırlayım sizlere. Çok dramatik bir olaydı. Yöneticiler edepli olmaya davet ediliyordu.

Konu Düzenleme | Technopat Sosyal

Konu açmışsınız. Neden düzenleme yapamadığınızı söyledik. Ses seda çıkmadı mı ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi sizleri ufak bir tura çıkarayım.

Technopat Sosyal'in yetkilisi | Technopat Sosyal

Konu yönetime garezi olan çoğu kişinin hoşuna gitmişti. Beğenenler, alkışlayanlar... Hatta bu kişi işi bir ileri noktaya götürdü. Amerikan mahkemelerinde oluyor ya hani avukat hakime "İtiraz ediyorum, adaletsizliği sergiliyorum..." tarzı şeyler söyler gerine gerine. Cem Yılmaz'ın bunla ilgili sahnesini hatırlarsınız belki. :)

Adaletsizliği sergiliyorum | Technopat Sosyal

Bu konuda çekirge zıpladı sonunda yakalandı. Daha önce yöneticilere küfreden, hayali toplama konularıyla ünlü bir üye çıktı. Bütün bunların ardından olay kapandı. Bir sonraki itiraz konusuna kadar. Bu hep devam etti.

Yazımıza devam edelim. Sonra ne yaşanmış :

Bu Sitenin Sahipleri UYUYOR !!! | Technopat Sosyal

GM öneren bir arkadaş işleri abartıp "Recep Bey'i etiketliyorum ama ilgilenmiyor. Benim 3000 kişilik Youtube kanalım var ben hepsiyle ilgileniyorum." diyecek noktaya kadar getirmiş olayı.

Oldu o zaman ben gideyim | Technopat Sosyal

Bu konuda ne olmuş. Yöneticiler geri zekalı olmuş. Güzel...

Dikkat! Yönetici Var | Technopat Sosyal

Bu konu çok güzel bir örnek bizler için. Ceza alan kişi çok güzel bir oyun sergileyip güzel de bir mesaj yazıp bizleri suçluyor. Konunun sonundaki mesaja dikkat edin. Ceza haksız yere verilmiş değil mi ? O mesajı beğenenler ortada yok her zamanki gibi.

Yorum yazmaya korkar oldum | Technopat Sosyal

Bu konu da çok güzel. Bakmanızı tavsiye ederim. Düzeltilen mesajın resmini çekip şov amaçlı açılmış bir konu. @mustafa43 Sazan gibi atlamış. İkinci sayfada gerçekler ortaya çıkıyor ama. Yalan söyleyen üyeye ve ona destek çıkanlara ne oldu ?

Gereksiz verilen cezalar | Technopat Sosyal

Yazmaya korkan bir üye daha. Cezalar gereksiz değil mi ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konunun kilidini açtım. Bakalım ne düşünüyorsunuz. Yorumları alalım.

Hocam gerçekten özür dilerim. Ben cevabı Konuda beklediğimden bildirimi fark edememişim. Sanırım bana o an birden fazla bildirim geldiğinden fark edememişim.

Şu sızlananlar gitse de bir rahat etsek diyorum sadece. Özellikle @Egemen her konuya yorulmadan aynı cevapları verdi, anlamadınız bir türlü. Ceza alanlar hak ediyor. Arada yanlışlıklar olabilir ama doğru düzgün Türkçe yazamayan, küfür eden, hakaret eden, yalan yanlış bilgiler verenler çıkış butonuna bassın, bir daha da gelmesin bir zahmet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı