Üzerine su dökülen laptop çalışır mı?

SCROUB

Decapat
Gece kalkıp mataradan su içeyim derken 1 matara suyu yanlışlıkla laptopun uzerine doktum, acmaya calistim 1-2 saniye calisti kapandı sonra etrafı temizleyip ters çevirip sabaha kadar kuruttum, sabah ilk iş pirinç alıp uzerine yatırdım, laptopu açmaya calisinca batarya ısıgı kırmızı yanıp sönüyor hiç acılmıyor. Sizce çalışır mı? Ekstra yapmam gereken bir şey var mı? Yardimcı olursanız sevinirim.

Gece kalkıp mataradan su içeyim derken 1 matara suyu yanlışlıkla laptopun uzerine doktum, acmaya calistim 1-2 saniye calisti kapandı sonra etrafı temizleyip ters çevirip sabaha kadar kuruttum, sabah ilk iş pirinç alıp uzerine yatırdım, laptopu açmaya calisinca batarya ısıgı kırmızı yanıp sönüyor hiç acılmıyor. Sizce çalışır mı? Ekstra yapmam gereken bir şey var mı? Yardimcı olursanız sevinirim.
Pirinç ne alaka ?

Güzel nohut pilav yapmışsınız.

Pirinç hiçbir işe yaramaz. Peçete pirinçten daha emicidir. Pirinç koyduğunuz her yeri peçete ile temizleyebilirsiniz.

Klavyenin üstü değil, cihazın içi önemli. Orayı da açıp temizlemiş gibi durmuyorsunuz.
Umarım sabaha kadar kuruttumdan kastınız cihaza saç kurutma makinesi tutmak değildir. Ters çevirip beklemek ise öyle kurumaz. Bir tişörtü suya daldırıp aynı süre bekleyin, görün.

Açmaya çalışmanız da bir hata.

Cihaza su dökülünce yapılması gereken kurulamaktır. Kurulama emici şeylerle olur. Günümüzde en etkili yöntem peçetedir. Açarsın içini, güzel güzel her yerdeki sıvıyı peçete ile emdirmek suretiyle alırsın. Kuruduğundan eminsen anında açabilirsin. 3 kere yaşadım, taş gibi alet.

O kadarcık pirinç ile şey bile çekilmez.
Pardon bu değildi.
O kadar pirinç yetmez hocam, komple içine sokmanız lazım ki suyunu alsın. Ayrıca ilk iş klavyeyi söküp kurutmak olmalıydı.

Kardeşim geçmiş olsun. Hiç yapmaman gereken şeyi ilk başta yapmış, bilgisayarı açmaya çalışmışsın. Islanmış bütün devrelere elektrik vermişsin yani. Kasasını açıp bütün parçaların kurumasını beklemen lazımdı. Bundan sonra ekstra yapman gereken bir kaç şey var. Önce bir matara soğuk su iç. Pilavın yanına da kuru fasulye iyi gider. Tekrar geçmiş olsun.

16 yıldır pc kulanırım ilk defa böyle bir taktik görüyorum. Ters çevirmekten başka bir şey yapamazsın öyle bırakıp dua edecektin.

Geçmiş olsun, hata üstüne hata yapmışsınız, ders olur bir daha yapmazsınız. Bataryayı çıkarmadıysanız çıkarın, sonra da tamircinin yolunu tutun.

Yeni konular

Geri
Yukarı