Ugreen 7.1 Ses kartında mikrofon çalışmıyor

curiousoftech

Kilopat
Merhaba, bilgisayar jaklarım çalışmadığı için(yazılımsal bir şey çözemedim.) ses kartı almaya karar verdim. Ses kartı bugün elime ulaştı. (UGreen marka.) Her neyse üzerinde 2 adet dişi giriş var. Telefon kulaklığımı bir dönüştürücü yardımıyla 2 erkek uca dönüştürüp bu girişlere taktım. Yani mikrofon ve kulaklık girişleri takılı vaziyette. Driver vs olmadığı için bu tarz cihazlarda direk tak-çalıştır denedim. Başta kulaklıktan az ses geliyordu fakat o sorunu ses ayarlarından hoparlörü sağ-sol dengesi kısmından çözdüm. (Bir tarafı 50'ye getirdim.) Fakat ne hikmetse hala mikrofon çalışmıyor. Yani çalışıyor fakat %1-5 arası bir ses alıyor. Bir adet ses dosyası atacağım kaydettiğim. Çok sinir bozucu bir durum. İşin özü bu yazılımsal bir sorun fakat hala nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Görselleri ve ses kaydını atacağım. Yardımcı olabilerseniz çok sevinirim. Kullandığım dönüştürücü kablo arızalı değil laptop üzerinde test ettim.

Ses kartı: Ugreen 7.1 Kanallı USB Ses Kartı, Siyah: Amazon.com.tr

Az ses gelen mikrofon kayıt dosyası (yüksek sesle dinleyin.): Vocaroo | Online voice recorder

AGC özelliği kapalı. ( cızırtı yapıyor.)

Atabildiğim kadar görseli size yolladım.

Şunu da anlamadım tam olarak. Herhangi bir şey izlerken/dinlerken kayıttan yürütme aygıtının yeşil ibresi ve mikrofon ibresi beraber artıyor. Hatta mikrofon ibresi sona kadar ulaşıyor. Yani o ses dinliyor ve sanki o ses dışarıdan mikrofona geliyormuş gibi bir tepki veriyor. Daha önce hiç bu kadar sinirim bozulmamıştı.

Ekstra görsel lazımsa söylerseniz atabilirim. İşin özünde ses gidiyor fakat attığım ses dosyasında olduğu gibi. (Bir hayli sesimi yükseltmiştim bir de.)

Dönüş bekliyorum, çözelim şunu :) .

@Murat5038
@Recep Baltaş

Bir şeyi fark ettim. Herhangi şarkı vesaire açınca onu dinliyor. Daha demin Spotify üzerinden bir şarkı açtım. Arka planda da ses kaydedicisini açtım. Masaüstü sesini dinliyor. Müziği dinlemiş kaybetmiş. Bunu nasıl çözebiliriz? Daha önce rastlamadım böyle bir şeye.

Dosya Ekleri

• aygıt yöneticisi.PNG
    aygıt yöneticisi.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 47
  • hoparlör.PNG
    hoparlör.PNG
    11,3 KB · Görüntüleme: 33
  • mikrofon 2.PNG
    mikrofon 2.PNG
    12,6 KB · Görüntüleme: 36
  • mikrofon.PNG
    mikrofon.PNG