Ugreen Type-C'yi normal USB girişine çeviren adaptörü nasıl daha uyguna alınabilir?

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  

Üstte verdiğim linkteki ürünü AliExpress üzerinden satın almak istiyorum ancak 90 TL civarında para ödemem gerekiyor. Ürünün kendisinin pahalı olması bir yana, kargosu da pahalı. Üstüne bir de ülkeye gelince vergi verilecek. Type-C kulaklığımı ve veri kablomu bilgisayara takmak için istiyorum. MSI saçma bir şekilde GP76 modelinde Type-C girişini kaldırdı, eksikliğini çekiyoruz. Ancak bunun fiyatı 110-120 lira falan olmamalı diye düşünüyorum. Belki yarın evde kaybolacak küçücük bir ürün sonuçta. Marka olarak Ugreen, Baseus gibi bilindik ve güvenilir markalı ürün önerirseniz sevinirim, Dark marka da var ama almak istemiyorum.

Türkiye'de bulamadım ayrıca bu ürünü. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alfais markasi fena değildi diye hatirliyorum.

Ben fason marka diye biliyorum. Merdiven altı ürünlerin üstüne basılan marka. Hatta marka bile basmıyorlar bazen, uyuşturucu poşetinin içine koyup gönderiyorlar. 😅

Telefon için olanlar PC'de çalışmayabilir. Veri kablosu tamam fakat kulaklık olmayabilir.

Çalışmaması için sebep yok ki. Kardeşimde MSI GL75 var mesela, Type-C üzerinden takır takır çalışıyor. Ama laptopun Type-C girişi var işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben fason marka diye biliyorum. Merdiven altı ürünlerin üstüne basılan marka. Hatta marka bile basmıyorlar bazen, uyuşturucu poşetinin içine koyup gönderiyorlar. 😅

Çalışmaması için sebep yok ki. Kardeşimde MSI GL75 var mesela, Type-C üzerinden takır takır çalışıyor. Ama laptopun Type-C girişi var işte.
Data aktarımı yapar fakat içinde ses kartı yoksa ses aktarmaz. Orijinal olan Type-C ise türüne göre data, ses ve görüntü aktarabilir.

Evet ama USB 2.0 bu.

Data aktarımı yapar fakat içinde ses kartı yoksa ses aktarmaz. Orijinal olan Type-C ise türüne göre data, ses ve görüntü aktarabilir.

Ses kartı kulaklığın kendi içindeki çipte değil mi? Ben öyle biliyorum. 3,5 mm jaktan falan bağlamayacağız, doğrudan Type-C olarak girecek. Zaten reklam fotoğraflarında kulaklık var. (ugreen için.)

Ekran görüntüsü 2021-12-03 215307.png

Evet ama USB 2.0 bu.

Ses kartı kulaklığın kendi içindeki çipte değil mi? Ben öyle biliyorum. 3,5 mm jaktan falan bağlamayacağız, doğrudan Type-C olarak girecek. Zaten reklam fotoğraflarında kulaklık var. (ugreen için.)

Eki Görüntüle 1232322
Kulaklığın içinde varsa olur. Dönüştürücü içinde varsa da olur. Bunlarda yoksa olmayabilir. Dediğim gibi orijinal olan Type-C portu versiyona göre ses verebilir.

Geri
Yukarı