Ukrayna Devlet Sistemleri Siber Saldırıya Uğradı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
ukrayna - rusya siber saldırı

Geçtiğimiz Cuma gününde Ukrayna devlet sistemleri ve bakanlıklara ait web sistemleri Rusya kaynaklı olduğu düşünülen saldırganlar tarafından koordineli şekilde tahrif edildi. Ukrayna hükümetine ait 70 kadar kritik devlet sistemine erişmeye çalışanlar, Ukrayna bayrağının üstünün çizilmiş olduğu tehdit dolu bir mesajlarla karşılaştılar. Saldırılar son günlerde Rusya ile aralarında artan gerilimlerin tam üstüne yaşandı. Ukrayna Güvenlik Servisi […]

Devamı: Ukrayna Devlet Sistemleri Siber Saldırıya Uğradı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Devletin sadece birkaç sitesini düşürmek çok da ağır bir saldırı sayılmaz. Zamanında bizim ülkemize yapılan siber saldırı yüzünden interneti kullanamıyorduk, işte bu saldırıdır. Bir iki devlet sitesini düşürmenin önemli bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Fakat bu sıralar bu iki ülkenin zaten ipleri gerginken böyle bir şey belki sıkıntı yaratabilir.

Üçüncü dünya savaşı tank tüfekle olacak değil. Artık her şey teknoloji üzerinden yürüyor.
Yapma ya bunlar çok klasik laflar. Tabii ki tank ve tüfekle olacak. Onlar soğuk savaş anca.
İkinize de karşı bir muhalif olarak yazıyorum belki ama hem siber dünyada hem de kara savaşlarında geçecek olan bir dünya savaşı bizi bekliyor. Bunun da öncüsü Rusya ve Amerika olacak. Rusya zaten şu an SSCB topraklarına gözünü dikerek savaşı başlatma durumunda. Zaten ardından Çin'in, Vietnam ve Japonyaya saldırdığını göreceğimiz bir senaryo olur.

İkinize de karşı bir muhalif olarak yazıyorum belki ama hem siber dünyada hem de kara savaşlarında geçecek olan bir dünya savaşı bizi bekliyor. Bunun da öncüsü Rusya ve Amerika olacak. Rusya zaten şu an SSCB topraklarına gözünü dikerek savaşı başlatma durumunda. Zaten ardından Çin'in, Vietnam ve Japonyaya saldırdığını göreceğimiz bir senaryo olur.
Şimdi gülmekten öleceğim. Ney ney? Japonya mı? Dostum 100 yıl önce gitmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı