Ulaşılabilir hız nedir?

Lear Mert

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Mahalleme 83 Mbps altyapı çekildi fakat ulaşılabilir hız 23.996. ADSL modem kullanıyorum. Ondan mı böyle yoksa yanlış bildiğim bir şey mi var?

1583941213847.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Netten maks kaç MB hız alabileceğin bak. Mahallede var diye sizin binada da olacak diye bir şey yok. Bizim kapının önünden fiber geçiyor ama maks 16MB.

😭

Son düzenleyen: Moderatör:
ADSL kullandığınız için o şekilde. Daha yüksek hızlar için VDSL veya fiber kullanmanız gerek. O çekilen altyapı da ikisinden biridir.

Şimdi şöyle yapabilirsiniz. Aboneliğinizin maksimum kaç Mbit hız vereceğini kontrol edebileceğiniz siteler mevcut. Bu sitelere adres bilginizi doğru girerek hız kontrolü yapın. Daha sonrasında imkan varsa Netspeed firmasını tavsiye ederim. 35 Mbit download, 3 Mbit upload SMART paket 63 liraya taahhütsüz bir şekilde başlayabilirsiniz. Ama bunun için VDSL modem almanız gerekmekte. Ben zamanında 150 liraya ikinci el az kullanılmış TTNet modemi almıştım TP-LINK 9970v3 modelinden.

Ama yok eğer ADSL ve 16 Mbit çıkarsa boşuna tarife değiştirmeyin çünkü uygun port yok demektir.

Netten maks kaç MB hız alabileceğin bak. Mahallede var diye sizin binada da olacak diye bir şey yok. Bizim kapının önünden fiber geçiyor ama maks 16MB.

😭

Zaten Altyapı testinde 83 Mbps Çıkıyor?

ADSL kullandığınız için o şekilde. Daha yüksek hızlar için VDSL veya fiber kullanmanız gerek. O çekilen altyapı da ikisinden biridir.

VDSL Altyapı çekildi.

Şimdi şöyle yapabilirsiniz. Aboneliğinizin maksimum kaç Mbit hız vereceğini kontrol edebileceğiniz siteler mevcut. Bu sitelere adres bilginizi doğru girerek hız kontrolü yapın. Daha sonrasında imkan varsa NetSpeed firmasını tavsiye ederim. 35 Mbit download, 3 Mbit upload Smart paket 63 liraya taahhütsüz bir şekilde başlayabilirsiniz. Ama bunun için VDSL modem almanız gerekmekte. Ben zamanında 150 liraya ikinci el az kullanılmış TTNET modemi almıştım TP-Link 9970V3 modelinden.

Ama yok eğer ADSL ve 16 Mbit çıkarsa boşuna tarife değiştirmeyin çünkü uygun port yok demektir.

Extranet de Port var VDSL 83 Mbps Olarak çıkıyor

Mahalleme 83 Mbps altyapı çekildi fakat ulaşılabilir hız 23.996. ADSL modem kullanıyorum. Ondan mı böyle yoksa yanlış bildiğim bir şey mi var?
83 Mbps kullanmak için önce VDSL pakete ve modeme ihtiyacınız var.

Fotoğrafta yazan değer ise hattınızın ADSL2+ modülasyonu üzerinden modeme ulaşan hız bilgisidir.
Orada 24 Mbps yazması 24 Mbps kullanabilirsiniz anlamına gelmiyor. Firmaların büyük kısmı ADSL2+'da 16 Mbps'den yüksek paket satmıyor. Bundan ötürü 16'dan öteye geçmek için VDSL paket ve modeme ihtiyacınız var.

İşin SNR kısmı vs. var ama oraya girersek yazı çok uzar.

83 Mbps kullanmak için önce VDSL pakete ve modeme ihtiyacınız var.

Fotoğrafta yazan değer ise hattınızın ADSL2+ modülasyonu üzerinden modeme ulaşan hız bilgisidir.
Orada 24 Mbps yazması 24 Mbps kullanabilirsiniz anlamına gelmiyor. Firmaların büyük kısmı ADSL2+'da 16 Mbps'den yüksek paket satmıyor. Bundan ötürü 16'dan öteye geçmek için VDSL paket ve modeme ihtiyacınız var.

İşin SNR kısmı vs. var ama oraya girersek yazı çok uzar.

Teşekkür ederim anladığım kadarıyla ADSL2+ Üzerinden modemime gelen hız 24 Mbps. VDSL Modem alırsam orası 83 Mbps'ye kadar çıkabilir değil mi? EK Olarak: Şu An 16 Mbps Paket kullanıyorum Taahhütüm bitince TürkNet'den 75 Mbps Paket alacağım Ve VDSL Modem alacağım.

Teşekkür ederim anladığım kadarıyla ADSL2+ Üzerinden modemime gelen hız 24 Mbps. VDSL Modem alırsam orası 83 Mbps'ye kadar çıkabilir değil mi? EK Olarak: Şu An 16 Mbps Paket kullanıyorum Taahhütüm bitince TürkNet'den 75 Mbps Paket alacağım Ve VDSL Modem alacağım.

83'ü tam almasanız bile 75-80 arasını rahatlıkla yakalarsınız. İşin içine çeşitli çevrimler vs. girdiği zaman bir miktar kayıp oluyor.

75 Mbps ülkemizin %90'dan daha hızlı internet kullanmak demek. Ufak farklara takılmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı