Ultra Ayarlarda Oyun için i7 Şart mı ?

Ya arkadaşım, o bilgisizlikten başka birşey değildir. Arkadaşın ne diyor ? Abi bana 3000 TL sistem topla diyorsa adam ne yapsın? Daha fazla kazanmak için ne yapsın. Elbette satamadığı şeyleri satacak. Siz toplayın sistemi, gidin alın. Ordakilerin önerilerini dinlemeyin. Gidin bakın Spor Salonu hocalarına. Genellikle seni zayıflatacam diyen adam göbekli oluyor. Göz doktoruna gidiyorsun, gözlüklü kendisi sana ameliyat yapacak. Solaryuma gidiyorsun, ordaki çalışanlar mayonez misali.... Ağır bir şekilde anlatıcağım böyle giderse. Ticaret bu. Siz sistemi kendiniz toplayın, gidin alın ordan sadece.

E hocam biz kime güvencez ? Çalışanların menfaati için bizi mi kazıklanalım ? Bu forumu sen biliyorsun ben biliyorum bilmeyenler ne yapacak.

E hocam biz kime güvencez ? Çalışanların menfaati için bizi mi kazıklanalım ? Bu forumu sen biliyorsun ben biliyorum bilmeyenler ne yapacak.
Bilmezken bende kazıklanıyordum.

2Ac2yEE.jpg

Ya arkadaşım, o bilgisizlikten başka birşey değildir. Arkadaşın ne diyor ? Abi bana 3000 TL sistem topla diyorsa adam ne yapsın? Daha fazla kazanmak için ne yapsın. Elbette satamadığı şeyleri satacak. Siz toplayın sistemi, gidin alın. Ordakilerin önerilerini dinlemeyin. Gidin bakın Spor Salonu hocalarına. Genellikle seni zayıflatacam diyen adam göbekli oluyor. Göz doktoruna gidiyorsun, gözlüklü kendisi sana ameliyat yapacak. Solaryuma gidiyorsun, ordaki çalışanlar mayonez misali.... Ağır bir şekilde anlatıcağım böyle giderse. Ticaret bu. Siz sistemi kendiniz toplayın, gidin alın ordan sadece.
Kendi sisteminizi kendiniz toplayın bilgisayarcıların çoğu bilgisayardan anlamaz. Foruma sorun f/p oranı en yüksek bileşenleri tavsiye edeceklerdir. Sistemi internetten alıp montaj yapabilirsiniz.

Ben bilmiyordum araştırdım öğrendim :D

- - - Güncellendi - - -

Burada Vatan bilgisayar ın politikasını yada orada çalışan elamanları eleştirenler eminim orda aynı pozisyonda olsa aynı şeyi yaparlardı ha belki biraz daha insaflı olurlardı ki sanmıyorum. O yüzden önce kendinizi onların yerine koyun.. İlle de en yapmam benim paraya ihtiyacım olmaz orada çalışırken diyen varsa eğer, çalışanların içinde de illaki yapmayan çıkacaktır dek gelmek mesele.

Tek para kazanma yöntemi o mu ? Ahlaklı bir şekilde para kazanılamaz mı ?
Haklısın değil.Ama şöyle de bir şey var,atıyorum vatan bilgisayarda mağaza müdürü var.O sana şu şu ürünleri öv bu bu ürünleri satmaya çalış diyecek.
Sen de olmaz ben öyle bir şey yapamam o ürünler eski ve şu anda daha uygun fiyata daha performanslı ürünler var mı diyeceksin?
İşten atılırsın.Bu kadar net şayet böyle şeylerde olmuyor değil.Adamlar satamadığı ürünleri satmaya çalışacak tabi.

- - - Güncellendi - - -

Asıl konuya gelecek olursak.Ultra grafik için i3,i5,amd fx serisi bir işlemci alıp sağlam bir ekran kartı 7870,7950,7970,gtx 670,gtx 680 veya üstü ekran kartlarıyla ultra ayarda oynarsın.

No problem. Sen bu kafayla devam et.
Kafam daki sorun nedir ? Canımı sıkmaya başlıyorsun. Söyle ne yapılabilir ? Git bangır bangır bağır Vatan dakilere. O kazıklananlar oyun oynamak için alıyor PC'yi ama oyun grafiklerini işleyen aleti bilmiyorlar daha. Ne yapılabilir söyler misin ? Bilgisayar bilmeyen adama ne yapılabilir ? Bi mantıklı düşün. Sinirden yüzüm kızardı yandaki aynadan gördüm :D Cidden bak sinirlendirmeyin bu konuda. Önerin, ''şöyle yapılabilirse daha iyi olur'' diye. Ateş bastı. Adam gibi bi çözümün yoksa onu bunu küçümsemiyeceksin. Seni takip ediyorum, hep gün geçtikce yorumların samimiyetsizleşiyor ve kibirleşiyor. Şimdi yorumuma gıcık olan mod bulur bir hata banlar. Haksızsam söyleyin. Vatan'a çamur atmayı bırakın. Bir tane Vatan çalışanı bana ''İntel işlemcin var neden AMD kart alıyorsun ?'' diye sormuştu. Sence bu adam F/P oranı en iyi olan PC'yi toplayabilir mi ? Kaldıki ürünüm 20 gündür garantideydi. Gittim 20 gün oldu dedim adam bana ''Tamam efendim.... ürününüzün aynısından kalmamış, buyrun ürünü aldığınız zamandaki değerinde iade'' sonra gittim paşa paşa Asus GTX 660 DirectUII aldım. Gerçi ordaki kasiyer gadın beni gıcık etti ama :D onu geçelim çok bekledim satış temsilcisinde. Babamda kutusunu yırtarak açtı zaten. Babamda herşeye musallat oluyor bi ''unboxing'' keyfi yaşayamadım benden önce telefonumuda açmıştı :D

Kafam daki sorun nedir ? Canımı sıkmaya başlıyorsun. Söyle ne yapılabilir ? Git bangır bangır bağır Vatan dakilere. O kazıklananlar oyun oynamak için alıyor PC'yi ama oyun grafiklerini işleyen aleti bilmiyorlar daha. Ne yapılabilir söyler misin ? Bilgisayar bilmeyen adama ne yapılabilir ? Bi mantıklı düşün. Sinirden yüzüm kızardı yandaki aynadan gördüm :D Cidden bak sinirlendirmeyin bu konuda. Önerin, ''şöyle yapılabilirse daha iyi olur'' diye. Ateş bastı. Adam gibi bi çözümün yoksa onu bunu küçümsemiyeceksin. Seni takip ediyorum, hep gün geçtikce yorumların samimiyetsizleşiyor ve kibirleşiyor. Şimdi yorumuma gıcık olan mod bulur bir hata banlar. Haksızsam söyleyin. Vatan'a çamur atmayı bırakın. Bir tane Vatan çalışanı bana ''İntel işlemcin var neden AMD kart alıyorsun ?'' diye sormuştu. Sence bu adam F/P oranı en iyi olan PC'yi toplayabilir mi ? Kaldıki ürünüm 20 gündür garantideydi. Gittim 20 gün oldu dedim adam bana ''Tamam efendim.... ürününüzün aynısından kalmamış, buyrun ürünü aldığınız zamandaki değerinde iade'' sonra gittim paşa paşa Asus GTX 660 DirectUII aldım. Gerçi ordaki kasiyer gadın beni gıcık etti ama :D onu geçelim çok bekledim satış temsilcisinde. Babamda kutusunu yırtarak açtı zaten. Babamda herşeye musallat oluyor bi ''unboxing'' keyfi yaşayamadım benden önce telefonumuda açmıştı :D
Güzel kardeşim, benden bir şikayetin varsa bunu yöneticilere iletebilirsin, gereği yapılır. Sinirlenecek bir şey yok. Burada senle bir konu tartışıyoruz. Sinirleniyorsan da tartışmaya girmezsin, olur biter. Ayrıca biraz daha uygun bir üslupla konuşabilirsin. Canımı sıkıyorsun falan demek hoş olmuyor... ;)
Birde niye samimiyetsizleştiğimi düşünüyorsun ? Bunu da biraz açar mısın ? Yanlış düşündüğünü, düşünüyorum da...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı