Ultrabook tavsiyesi

Claysecor

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Masaüstü bilgisayarımın yanına güncel bir Ultrabook almayı düşünüyorum. Fakat çeşitler kafamı karıştırmış durumda. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Seçenekleri 8 GB ve 16 GB RAM'e sahip bilgisayarlar olarak iki farklı kategoride toplamaya çalışıyorum.

8 GB'ye ikna olabilirsem Acer Swift 3 2022 modeli düşünüyorum fiyatı ve özellikleri güzel durmakta. Ama arttırılamayan 8 GB RAM en büyük handikapı olmakta farkındayım. İşte bunun yanında 8300'lük fiyatı ile 16lıklara göre inanılmaz derecede uygun.

16 GB'de ise biraz daha kafam karışmakta. Acer Swift 3 i7 modeli burada yine iyi gibi durmakta. 14K fiyatı var en ucuz olarak.

Bir 16 GB alternatif de Huawei Matebook 14 olmakta. Bunun da 12K fiyatı mevcut. Hem fiyat hem 2K ekran olması sebebiyle daha yakınım bu seçeneğe ama şarj ömründen yer mi bu ekran emin olamıyorum.

Bunlar dışında MSI modern, HP gibi farklı seçenekler de var farkındayım ama bu seçenekler öne çıktı gibi şu anlık.

Bilgisayardan beklentilerimi de şuraya yazmak isterim:
- Hafif olması. (1.5kg altı)
- Mümkünse 14 inch olması. Fakat hafif ise daha büyük ekranı da değerlendirebilirim.
- Şarjının iyi dayanması.
- Sağlam bir kasaya (metal) sahip olması.
- Modern bir tasarıma sahip olması.
- Oldukça basit parçalara ait 3D çizim programlarını açması. Burada beklentim çok ağır dosyalar değil kesinlikle oldukça basit bir 1-2 MB'lık dosyaları açacağım. Açmak için AutoCAD, catia gibi programları çalıştırabilmesi yeterli olur diye düşünüyorum.
- Excel'de hesaplamaları rahat bir şekilde yapabilmesi.
- Sessiz çalışması.
- En az 512 GB SSD'si olması.

Beklentilerim bu şekilde. Bu konuda yazdıklarım dışında öneriniz var ise dinlemek isterim. Aksi halde şu an en yakın seçeneğim Huawei Matebook 14 olmakta. Yine de 8 GB'ye ikna olabilsem Acer Swift 3'ü direkt alabilirim.

İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçenekler arasında Huawei Matebook 14 tercih edilebilir. Tasarımda çok iyi ve en azından 16GB bellekle geliyor. Matebook 14 aynı zamanda pil süresi ve konusunda da başarılı.

Msi modern Alacaksanız 15 inç modelini alın pil ömrü olarak aşırı fark ediyor.14 inç modelindeki pil çok kapasitesi çok yetersiz.Ayrıca Ram’i 64Gb’a kadar yükseltiliyor.

Merhabalar,

Şöyle kısa bir özet yapabilirim bir ay kadar kullanıma bağlı olarak.

Genel olarak aletten memnun olduğumu dile getirerek başlayabilirim. 14 inch ekran beklediğimden daha geniş hissettirdi. Muhtemelen küçük çerçeve yapısı bunu sağlayan. Bunun yanında bilgisayarın ağırlığı düşündüğümden daha ağır geldi, ancak aşırı bir ağırlık da söz konusu değil tabiki. Alet genel olarak sağlam hissettiriyor. Kasanın bir premium hissiyatı var. Şarj konusu ise fena değil ama vaad edilen 12 saatleri görür mü bilemiyorum. Ekran kalitesi çok iyi. 2k çözünürlük filmlerde çok iyi hissettiriyor. Renkler de oldukça iyi. Ancak ufak ekranda yüksek çözünürlük yazıları küçük hale getirebiliyor bunu unutmamak gerekiyor. Sims 2 yükleyip bunu denedim. Baya okunamayacak haldeydi neredeyse yazılar ⭕ ddi bir oyun performans denemesi yapmadım bir şey diyemeyeceğim bu konuda. 3d tasarım ve analiz uygulamalarını indirdim sorunsuz çalışıyorlar. Çok ağır modellerde sorun yaşatır mı emin değilim. Ama iş görür kesinlikle.
Diyebileceklerim bunlar. Fiyat aralığı içinde beni mutlu eden bir tercih oldu kesinlikle.

Geri
Yukarı