Ultra'da açtığım Overwatch durduk yere kasmaya başladı

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle söylemeliyim ki oyun eskiden kasmadan Ultra'da açtığım bir oyundu fakat geçen gün girdiğimde daha menüdeyken bile kasmaya başladı. Öncelikle bilgisayarımın bozulduğunu sandım ve aşırı derece gerildim fakat. Başka oyunlarda kasma olmadığını fark edince biraz rahatladım. Daha önce de bu şekilde sorun yaşamıştım. Onlardaki asıl sıkıntı oyunun ekran kartı yerine onboard işlemciyi kullanmaya çalışmasıydı fakat bu sefer Windows üzerinden ve NVIDIA denetim masasından yüksek performanslı ekran kartı işlemcisini seçsem de kasma sorunu gitmedi. Ayrıca oyun ekran kartımı gördüğünü ayarlardan teyit etme şansı buldum. Donanımsal bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Belki de hala oyun inat bir şekilde normal işlemciyi kullanmaya çalışıyor olabilir. Çünkü görev yöneticisine baktığımda daha menü de bile %100 kullanım alıyorum. Daha öncelerde bilgisayarıma virüs kaptırmış biri olarak görev yöneticisinde açık uygulamaları kontrol ettim. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Virüs taraması da sorunsuz çıktı. Zaten bilgisayarı alalı daha 1 sene olmadı ve ben de virüs kapabileceği herhangi bir dosya da indirmedim. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim. Belirttiğiniz yöntemler de işe yaramazsa format atmayı deneyeceğim son çare olarak.

Bak anlatamıyorum galiba. Oyun önceden kasmıyordu. Ayrıca gayet iyi FPS değerleri alıyordum. Orta da bir sorun var ve bunu nasıl çözeceğimi öğrenmek istiyorum. Benzer sonuçlarla tekrar karşılaşabilirim çünkü.
Dediğimi denedin mi? Sorun çözülebilir.

"NVIDIA son sürüm driver kuruluysa DDU ile kaldırın ve eski sürümü yükleyin öyle deneyin."

Bak anlatamıyorum galiba. Oyun önceden kasmıyordu. Ayrıca gayet iyi FPS değerleri alıyordum. Orta da bir sorun var ve bunu nasıl çözeceğimi öğrenmek istiyorum. Benzer sonuçlarla tekrar karşılaşabilirim çünkü.

Hocam ilk başta üslubunuzu düzeltin sonra sürücüyü DDU ile silip eski sürücüyü yükleyin.

Hocam ilk başta üslubunuzu düzeltin sonra sürücüyü DDU ile silip eski sürücüyü yükleyin.
Allah aşkına ne saygısızlık ettim. Söyle düzelteceğim. Bu forum da yeniyim ve geldiğimden beri üslupsuz konuşan sensin. Saygısızlık eden sensin. Tek tek mesajlarını yazayım bir bak.
" Şimdi özel güçlerimi kullanıp sisteminizi tahmin edeceğim. "
" Hocam o sistemde Ultra ayarlarda oynamayın oyunu bence. "
" Garip, ayarları kısmayı deneyin. " Ben sana diyorum ki ben bu ayarlarda kullanıyordum zaten oyunu. Sen bana ayarları kıs diye tavsiye veriyorsun. Kusura bakma benim senin gibi RTX2070 alacak param yok. Ve elimdeki sistemi mümkün olduğunca uzun süre kullanabilmek istiyorum. Ayrıca DDU fikri seninmiş gibi konuşmazsan da sevinirim 😊.
Bir arkadaş vardı, Nvidia sürücülerine ne zaman güncelleme gelse oyunlarının kastığını söylüyordu. Yanlış anlaşılmasın bu, güncelleme geldiğinde kurmadığı zaman yani farkında olmadığı zaman oluyormuş. Güncelleyince düzeliyormuş. Bu olunca Geforce Experience'ı açıp kontrol ediyormuş ve gerçekten güncelleme gelmiş ekran kartına. 1-2 gün önce Nvidia ekran kartlarına yeni bir güncelleme geldi. Sürücünüzün güncel olup olmadığına bakın her ihtimale karşı.
Baktım teşekkür ederim

Allah aşkına ne saygısızlık ettim. Söyle düzelteceğim. Bu forum da yeniyim ve geldiğimden beri üslupsuz konuşan sensin. Saygısızlık eden sensin. Tek tek mesajlarını yazayım bir bak.
" Garip, ayarları kısmayı deneyin. " Ben sana diyorum ki ben bu ayarlarda kullanıyordum zaten oyunu. Sen bana ayarları kıs diye tavsiye veriyorsun. Kusura bakma benim senin gibi RTX2070 alacak param yok. Ve elimdeki sistemi mümkün olduğunca uzun süre kullanabilmek istiyorum. Ayrıca DDU fikri seninmiş gibi konuşmazsan da sevinirim 😊.

Baktım teşekkür ederim
Sorun çözüldü mü?

" Garip, ayarları kısmayı deneyin. " Ben sana diyorum ki ben bu ayarlarda kullanıyordum zaten oyunu. Sen bana ayarları kıs diye tavsiye veriyorsun. Kusura bakma benim senin gibi RTX2070 alacak param yok. Ve elimdeki sistemi mümkün olduğunca uzun süre kullanabilmek istiyorum.

Baktım teşekkür ederim.

Ben o anlamda demedim. Beyefendi benim demek istediğim yanlış anlaşılmış. Ben oyunu kullandığınızı okumadan yazdım özür dilerim. Ayrıca ben sana iyi ekran kartı al da demedim. Forumdaki diğer konulara bak istersen sistemini yazmayanlara herkes böyle yazar bilmeden yorum yapıyorsunuz. Ayrıca DDU'yu bu forumdaki herkes bilir. Ayarları kısıp dene demenin nesi yanlış?

Baktım teşekkür ederim
Yeni olduğunuz çok belli.

Baştan beri daha önce de Ultra ayarlarda olduğunuzu söylemişsiniz zaten, zahmet edip okunmamış mı veya GTX 1650 denip geçilmiş mi ben de anlamadım. Tabi ilk başta sisteminizi yazmamanız kaosa sebebiyet vermiş klasik olarak. Ama Ultra ayarlarda daha önce kasmadığını söylemişsiniz zaten, niye bu kadar karıştırıldı ortalık anlamadım.

Ayrıca GTX 1650 ve i5 9300H'ın Overwatch videolarını izlediğimde güzel FPS'ler aldığını gördüm. Belli ki sizde sürücü taraflı bir problem var. DDU ile kaldırıp tekrar yükleme işlemi sonuç vermezse MSI Afterburner programını indirip kurarken RTSS'i de yanında kurun (tiki kaldırmayın) ve sonrasında gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra oyun içi sıcaklıklara, GPU ve CPU kullanım yüzdelerine bir bakın derim.

Şurada da bir video var, arkadaş yüksek ayarlarda test yapıyor. Minimum 69 FPS alıyor. Tabi haritadan haritaya göre değişir, üstünden belli bir zaman da geçmiş videonun. Fikir vermesi açısından şurada dursun şöyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı