Ultrawide monitör önerisi

Bütçe
Belli değil.

CanK26

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, bugün rastgele bir videoda gördüğüm devasa uzun monitöe aşık oldum çünkü o monitörlerle oyun veya dizi, film izlemek çok başka gibi gözüküyor. Benim sorum ise Türkiye'de sadece Xiaomi markasının monitörünü gördüm onun dışında LG'nin vardı ancak onlar ise 60Hz ve bayağı pahalıydı. Merak ettiğim şey şu acaba amazon.com gibi yerlerden almak daha mı mantıklı olur bu çeşit monitörleri. Ayrıca tam bir bütçem yok hangisi F/P ise ona paramı biriktirmeyi düşünüyorum.

Bu tarz bir şey mi?

13 bin TL'ye falan geliyor. Ancak 60/75 Hz isterseniz buna bakabilirsiniz:

Evet öyle ancak tabii ki 13.000TL'yi bir monitöre vermek istemem. Aradığım şey F/P olan bir monitör. Ayrıca sizce yurt dışından alınmalı mı? Ölü piksel gibi şeylerle çok uğraşmak istemiyorum özellikle yurt dışı olursa.

sRGB Kapsamı 120 %
DCI-P3 Kapsamı 90 %
Parlaklık (Tipik)350 cd/m²
Kontrast Oranı (Statik) 3000:1

Hayırlı olsun :)

Ekleme olarak iyi bir kanaldan bir inceleme bırakayım monitörün görünüşünü merak ediyorsanız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben kullanıyorum UltraWide monitör istediğinizi sorabilirsiniz, filmler genelde 21:9 oluyor ama daha 21:9 olan dizi görmedim. Oyun için bakarsak eğer oynayacağınız oyun kullandığınız çözünürlüğü destekliyorsa güzel oluyor, desteklemiyor ise görüntü oranları saçmalayabiliyor, mesela 1080p'yi tam ekrana sığdırmaya çalışıp 4:3 gibi gösterebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı