Uluslararası ticaret ve finansman bölümü vs işletme bölümü

yunuskaan

Yoctopat
Samsunda üniversiteye okuyorum 2.sınıftayım bölümümden memnun değilim ama yatay geçiş yapacağım C. Elal bayar üniversitesine geçmeyi düşünüyorum, orada uluslararası ticaret ve finansman (ing) ya da işletme(TR) bölümleri var. Bunlardan bir tanesini seçmek istiyorum, iki bölümüde seviyorum ama kararsız kaldım. Kendimi geliştirmeye açık bir insanım hangisinde kendimi daha çok geliştirirsem iyi iş bulabilirim. Hangisinin alanı daha geniş? Yani rahatça iş bulabilirim çok kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uluslararası Ticaret ve Finansman daha geniş bence. Bir işletmecinin yapabildiği hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz zaten. Ekstra olarak İngilizce bölüm.

Uluslararası Ticaret ve Finansman daha geniş bence. Bir işletmecinin yapabildiği hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz zaten. Ekstra olarak İngilizce bölüm.

Hocam tek sıkıntı şöyle eğer utf seçersem hazırlık okumam gerekli muafiyetle geçmem zor gibi en baştan almam demek bu, eğer işletme seçersem 3.sınıf olabiliyorum işletme ile utf arasında büyük fark var mı bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı