Umudunuzu Yitirmeyin

Ben Erdoğan'ın iktidarda olduğu dönemlerde çok para kazandım. Önümüzdeki 5 yılda çok kazanacağım. Ona oy veren cahil topluluk fakir yaşayacak. Yoksulluk içinde yaşayan cahiller, bolluk, bereketlik ve zenginlik içinde yaşayan kişiye oy vermeye devam edecek. Ben ise kendime pay çıkarabilecek alanlardan çıkar sağlayacağım. Kim kaybetti? Sefalet içinde yaşayan ahmak cahiller kaybetti. Buradaki arkadaşların birçoğu henüz genç, iş hayatına atılmamış ve geleceği bu insanlar tarafından karartılan kişiler. Sizlere tavsiyem ekonomik alanda kendinizi geliştirin. Para güçtür, paranız varsa her zaman kazanırsınız. Evet ülkeyi yöneten kişiler toplumu sefalete sürükleyebilir. Önemli olan sizin bu alandan nasıl kazanç çıkarabileceğiniz.

Hocam sorun orada her şey servet değerinde ülkede, çok basit örnek vereceğim, önceden en ufak bir telefon bile aldığınızda ertesi ay bozulsa bir şekilde yenisi alınırdı. Yatırım yapalım yapalım da neyle? Hem başta bir bütçe lazım, hem onu devam ettirebilmek. Rekabet çok fazla başarılı olanlar(ki lafım yok aslında) sadece çok çalıştıkları için başarılı olduğunu sanıyorlar ama maalesef günümüzde çok çalışmak veya akıllı çalışmak yetmiyor.

Arkadaşlar gönül isterdi ki bugün forumda bir şenlik havası hakim olsun. O kadar çok isterdim ki bugün "sonunda kazandık!" demeyi.
Lakin günün sonunda, sonuçlar ne yazık ki istediğimiz gibi olmadı. Bu sebeple olayın faturasını kesmek için hedef aramak yerine başka bir meseleye değinmeyi daha uygun buluyorum. Umutlarımızı yitirmeyelim arkadaşlar. Birçok konu açıldı son saatlerde, yurt dışına nasıl giderim temalı. Evet, ülkemizin gidişatı iyi değil, ekonomik, politik birçok problem her gün kendini daha çok hissettiriyor. Avrupa'da, Amerika'da akranlarımızın refah içinde yaşaması mı daha ağır, yoksa hala ve hala bu tepetaklak giden sürece büyük bir kesimin sesini çıkarmaması mı, inanın kestiremiyorum. Lakin, hatırlamamız gereken bir şey var arkadaşlar. Bu ülke bizim ülkemiz. Yurt dışı hayali bugün hepimiz için doğal karşılanması gereken bir istek. Kabul ediyorum ve hak veriyorum. Ancak, aramızdan kaç kişi bunu gerçekleştirecek kadar şanslı? Avrupa şefkatli kollarını (!) açmış ve milyonlarca Türk gencini mi bekliyor, sırf seçimin sonucu yüzünden, sanmıyorum. Bunu mantık çerçevesinde tartmak gerek. Buradayız, arkadaşlar. Ne yazık ki bugün buradayız, gidecek başka bir yerimiz yok ve bunları konuşuyoruz. Bugün bizi bu karanlığa hapseden siyasetçiler, düşünceleri ve rejimleri; onları destekleyenler ile beraber elbet bir gün tarihe karışacak. Buna emin olabilirsiniz. Tarih boyunca böyle oldu ve olmaya da devam edecek. Tarihin tekerrürden ibaret olduğuna inanmaya ihtiyacımız var. İşte tarih yine tekerrür ettiğinde, biz o yine burada olacağız. Bugün olduğu gibi o gün gelene kadar, mücadeleye hiç olmadığı kadar azimle devam edeceğiz. Bugün, gönül isterdi ki sevincimizi paylaşalım. Lakin bugün, bize güç vermeli arkadaşlar. Çünkü biz buradayız ve buradan başka gidecek yerimiz yok. Siyasetçiler, elbet bir gün aramızdan ayrılacaklar. Onlara oy veren seçmenleri de öyle. Biz kalacağız sadece. Güneş elbet bir gün bizim için de doğacak. Buna sonuna kadar emin olabilirsiniz. Anlamamız gereken nokta şu ki, güneşin doğacağı kadar net bir gerçek daha var; güneş, yeterince karanlık olmadan doğmayacaktır. Gecenin içindeyiz, zamanı ileri alamayız. Geçmişe dönemeyiz. Kabuslarla geçen bir gecenin içindeyiz belki, ama emin olun ki şafak yakın arkadaşlar. Eğer güneşin ışıkları bugün bize kendini göstermediyse, gece henüz bitmemiş demektir. Atatürk bize öyle bir ülke teslim etti ki, sırtımızı ona dayadıktan ve onun bize emanet ettiği ilkelere bağlı kaldıktan sonra, vicdanen rahatsız olmak için en ufak bir sebep bile göremiyorum.

Bizim için güneşin doğacağına sonuna kadar inanıyorum. Karanlık elbet bir gün son bulacak. Güneş doğduğu zaman, başımız dik bir şekilde burada olacağız ve güneşi biz karşılayacağız. Mücadeleyi bırakmadan, bize dayatılanlara yenik düşmeden devam edeceğiz. Gençliğimizi elimizden alanların, umutlarımızı söndürenlerin, azmimizi elimizden almalarına izin vermemeliyiz. Sadece kendimize demeliyiz ki "gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden önceki andır."
Bu ülke bizim, bu vatan da bizim. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Mücadeleye devam etmek borcumuzdur. Her şey bittiğinde ve onlar gittiğinde biz burada olacağız. Gelecekte, bugünleri sineye çekmiş korkaklar olarak mı hatırlanmak istiyoruz yoksa bu olanlara rağmen çalışmaya devam etmiş ve elinden geleni yapmış olanlar olarak mı? Çünkü bugün bizim kaderimizi belirleyen insanlar toprağın altında hesap verirken ulusumuz bizim omuzlarımıza olacak. Bu sebeple atatürkçü birisi olarak çalışmaya, kendimi geliştirmeye ve güneş doğana kadar mücadele etmeye devam edeceğim.

ATI'yi karanlık görerek azmi elden bırakmak, alçak bir ölüm varsa eminim budur ancak. ~ Mehmet Akif Ersoy

Hocam çok doğrusunuz fakat ülkenin yarısı bu durumdan memnunken bizim yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

Gerçekten çok yazık. Bugün oyumu kullandım eve geldim. Duşumu aldım ve biraz uyukladım. Uyandığım gibi gördüğüm ilk haber kaybettiğimiz oldu. Üzülemedim bile. Ne hissedeceğimi bilemedim. Çok yazık.

Hocam sorun orada her şey servet değerinde ülkede, çok basit örnek vereceğim, önceden en ufak bir telefon bile aldığınızda ertesi ay bozulsa bir şekilde yenisi alınırdı. Yatırım yapalım yapalım da neyle? Hem başta bir bütçe lazım, hem onu devam ettirebilmek. Rekabet çok fazla başarılı olanlar(ki lafım yok aslında) sadece çok çalıştıkları için başarılı olduğunu sanıyorlar ama maalesef günümüzde çok çalışmak veya akıllı çalışmak yetmiyor.
İnanın başta bir servete ihtiyacınız yok, kendimden biliyorum. 1₺ Param bile olsa kenara atarım, yeterli seviyeye geldiği zaman giderim en basitinden 1GR gümüş alırım. 1 Paket sigara parasına 2GR gümüş alabiliyorsuz. Bugün birçok kişi umutsuz ve mevcut iktidara ve onların yandaş mültecilerine kızgın. Eğer onlara bir ders vermek istiyorsanız finansal alanda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

İnanın başta bir servete ihtiyacınız yok, kendimden biliyorum. 1₺ Param bile olsa kenara atarım, yeterli seviyeye geldiği zaman giderim en basitinden 1GR gümüş alırım. 1 Paket sigara parasına 2GR gümüş alabiliyorsuz. Bugün birçok kişi umutsuz ve mevcut iktidara ve onların yandaş mültecilerine kızgın. Eğer onlara bir ders vermek istiyorsanız finansal alanda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.
Hocam biz sıradan vatandaşlarız. Öğrenci olanı var yaşlı olanı var. Ben kendi ülkemde rahat yaşamak için yatırımdan yatırıma koşmamalıyım. Sorun burada. Ben kaar ettim ülkenin kalanı önemsiz kafasıyla düşünmek ancak kaybettirir. Sen kaybetmezsin ırkın kaybeder. Öyle basit değil malesef.

Hocam biz sıradan vatandaşlarız. Öğrenci olanı var yaşlı olanı var. Ben kendi ülkemde rahat yaşamak için yatırımdan yatırıma koşmamalıyım. Sorun burada. Ben kaar ettim ülkenin kalanı önemsiz kafasıyla düşünmek ancak kaybettirir. Sen kaybetmezsin ırkın kaybeder. Öyle basit değil malesef.
Her türlü finansal bilginiz olmak zorunda. Yatırım alanında olmasa bile, bütçenizi kontrol edebilecek bir bilgi seviyesine ve planlamaya sahip olmanız gerekiyor. Bugün insanların ödeyemeyecek seviyede borç batağına girmesinin büyük sebebi bütçe planlaması yapmamalarından kaynaklanıyor. Sonuç ise intihar ya da toplumun huzurunu bozacak seviyede eylemler. Sadece kazancınızı yönetip onunla yaşamak istiyorsanız yatırımdan yatırıma koşmanıza gerek yok. Fakat 3. dünya ülkesinde yaşıyorsanız ekstra gelir kaynaklarına başvurmanız gerekebiliyor. Cehalet toplumu sizi düşünmez, siz de onları düşünmek yerine kendi kazancınızı düşünmek zorunda kalıyorsunuz. 3. Dünya ülkelerinin gelişmesi için eğitim şart, eğitimsiz bir toplum her zaman sefalet içinde yaşamaya mahkumdur. Önce topluma bakarım, ne kadar bilinçli ve ne kadar ülkesine sadık. Eğer ortada taraftarlık varsa kendi kazancıma bakarım. Eğer ortada gerçekten vatan varsa bende vatan için çalışırım.

Vallahi baştan söyleyeyim kesinlikle malum partili değilim ancak kkye inanılmaz nefret besliyorum. Bunca insan aday olma dedi oldu sadece bu değil tabii ki de. Terör örgütleri hakkında konuşmaları(bana gelip 2 hafta önce açıklama yaptı artık desteklemiyor demeyin hangi aptal seçim arefesi ben terör örgütü uzantısıyım der). Mesela ümit özdağda demişti CHP kazanırsa HDP desteği ile kazanır ve Türkiye'de iç savaş çıkar doğuda özerklik başlar vs. bir ton laf söyledi şimdi de gidip kkyi destekledi. Milli savunmada objektif olarak baktığımda gerçekten güzel işler yapılıyor adamlar bunlara laf söylüyor. Muhalefetlik bu değil, her şeyi eleştiriyorlar. Doğru olsun veya olmasın. Terörü geçtim bu adam daha istiklal marşını okuyamıyor daha konuşamıyor, bence beyni sulanmış bu adamın. Yurt dışından emir aldığı yetmiyormuş gibi bir de kendine yardımcı falan tutuyor. İstanbul ve İzmir'in hali ortada gidin görün halini. Belediyeler alınırsa şunları yapacağız demişlerdi, örneğin traktör, altın, aylık 2K maaş. Şu anda ben memnun değilim, kesinlikle iktidar değişmeli ama gelecek kişi kk olmamalı. Atamın partisini ne hale getirdi daha Atatürk ilkelerini sayamıyor. Soğan 30TL diye ülkemi satamam arkadaşlar, düzgün bir aday çıksada keşke kurtulsak. Sinan Oğan mesela kariyeri çok sağlam bir adam, 2028'de neden olmasın? Tekrar söylüyorum kesinlikle Erdoğan'cı değilim, çok ağır kk düşmanı, dindar bir Türk genciyim.

Yazılanların çoğunu okudum, ekonomik sorunlar konusunda haklısın ama burada Umut gibi insanı ayakta tutan bir olguyu ele alacaksak bunu bize İlk vermesi gerekenleri muhalefeti sorgulamak gerekir.İçi boş kuru mesnetsiz umut paranoyaklığa kaygıya neden olur.Bu sizin psikolojik cevabınızdır.
Bu ülkede ekonomi hiçbir zaman iyi olmadı.Bunun nedeni sorgulanmalı.
Technopat.net Bilgisayar ve teknoloji forumu olduğu için bu noktadan bakalım;
İlk pc yapılalı 80 yıldan fazla süre geçmiş sen bugün pc nın hiçbir önemli değerli aksamını üretemiyorsan buna onların politik olarak belirlediği kur ile para vererek sahip olursun. Artık soğuk savaş çağındayız ülkeler birbiri üzerinede Ekonomik avantaj ve etkileri kullanarak hakimiyet kurmaya had bildirmeye çalışıyor.Silah ise Teknolojik üstünlük ve
üretimdir.Abd ve Ab Bunun başını çekiyor.

Velhasıl üretemezseniz ekonomimiz hiçbir zaman İyi olmayacak, birde politik olarak onlara ters düşer kendi yolunuzu çizmeye kalkarsanız soğuk savaş başlar ve kötü ekonomi bu sefer faciaya dönüşür. Bu noktada ya biat edeceğiz kötü ekonomiyle sonsuza dek devam edeceğiz yada baş kaldıracağız fedakarlık yapıp geleceğimizi biz belirleyeceğiz. Olay bundan ibarettir.
Savaşlardan çıkıp yerle bir olan ve savaş tazminatı ödeme cezası alan ülkelerin nasıl teknolojide ve ekonomide gelişmiş güç haline gelebildiklerine bakın.

Bir Amerikalı, İngiliz,Alman,Japon...vs ile aynı şart ve imkanlara sahip değiliz çünkü onlar yaptı ve üretti biz ise yapmadık ve uretemedik, hazıra da dağlar dayanmaz, 1 asırdır doğru dürüst 1 marka üretmeyen bir ülkenin üreten ülkeler ile aynı seviyede ve şartlarda aynı ekonomide olmasını istemek ve beklemek adil değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı