Umudunuzu Yitirmeyin

Madem bu alan bunun içinmiş...
5-10 sene önce de bu ülkeyi yönetenler aynıydı. Sırasıyla bu ülke one minute, kapatma davası, mit krizi, 17-25 Aralık, 15 temmuz, covid ve dünya genelinde tedarik zincirinde kopmalar ve aralarda unuttuğum nice hainlikler gördü. Düşman okları RTE ye atıldığı sürece onun arkasında durmayıp da ne yapmak gerek? Ayrıca karşısına çıkanların biri ermeni olduğunu gizleyen biri diğeri fetöcü kavala nın kuzeni her şey bir kenara ab özerklik şartını kabul etmeyi taahhüt eden bir grup. Tabi siz lüksemburg dan 1 milyon dolar dilendiğimiz günleri görmediğiniz için böyle nankör olmanız biraz normal...

Başlarına gelenlerin sorumlularını affeden depremzedeler onları da affedecektir merak etme :D
Katılmamak elde değil zira rantsal dönüşüm diyerek kentsel dönüşüm iptali için dava üstüne dava açan şerefi özürlülere oy veren Hatay ı gördükten sonra çok haklısın...

Madem bu alan bunun içinmiş...
5-10 sene önce de bu ülkeyi yönetenler aynıydı. Sırasıyla bu ülke one minute, kapatma davası, mit krizi, 17-25 Aralık, 15 temmuz, covid ve dünya genelinde tedarik zincirinde kopmalar ve aralarda unuttuğum nice hainlikler gördü. Düşman okları RTE ye atıldığı sürece onun arkasında durmayıp da ne yapmak gerek? Ayrıca karşısına çıkanların biri ermeni olduğunu gizleyen biri diğeri fetöcü kavala nın kuzeni her şey bir kenara ab özerklik şartını kabul etmeyi taahhüt eden bir grup. Tabi siz lüksemburg dan 1 milyon dolar dilendiğimiz günleri görmediğiniz için böyle nankör olmanız biraz normal...

Katılmamak elde değil zira rantsal dönüşüm diyerek kentsel dönüşüm iptali için dava üstüne dava açan şerefi özürlülere oy veren Hatay ı gördükten sonra çok haklısın...
Hatay yine yarı yarıya. Maraş ne öyle??? Yüzde 75 ne demek??? Anlayamıyorum cidden anlayamıyorum.

Depremzedelere yaptığınız gibi... 😏

Burada bir polemik çıkartıyorsun. Sana ülkeyi özetleyeyim hemen dostum: Dolabım boş açlıktan ölüyorum ☹️. - oooo ama reis koymuş.
Afgan'lardan biri kız kardeşime ağıza alınmayan faaliyetler gösterdi ☹️. -ama reis koydu biraderrrr.
Faturalar çok geliyor altında eziliyoruz artık. -ama reis.
Depremde ailem öldü imar barışı yüzünden fark etmedik binanın temeli kummuş. -ama Allah diyor reissssssss. Neyse 100 yıllık siyaset yaptım kapatın artık bu konuları, siz seçtiniz 5 yıl içinde zamdı, vergiydi, mültecilerdi, depremdi diye ağlamayacaksınız yoksa kalbiniz kırılır. İzin verinde yenilgimizle yetinelim. Polemik yaratmayın ve uzamasın bu konu. Veya en azından bana yanıt vermeyin artık çünkü depresyonun eşiğine geldim.

Burada bir polemik çıkartıyorsun. Sana ülkeyi özetleyeyim hemen dostum: Dolabım boş açlıktan ölüyorum ☹️. - oooo ama reis koymuş.
Afgan'lardan biri kız kardeşime ağıza alınmayan faaliyetler gösterdi ☹️. -ama reis koydu biraderrrr.
Faturalar çok geliyor altında eziliyoruz artık. -ama reis.
Depremde ailem öldü imar barışı yüzünden fark etmedik binanın temeli kummuş. -ama Allah diyor reissssssss. Neyse 100 yıllık siyaset yaptım kapatın artık bu konuları, siz seçtiniz 5 yıl içinde zamdı, vergiydi, mültecilerdi, depremdi diye ağlamayacaksınız yoksa kalbiniz kırılır. İzin verinde yenilgimizle yetinelim. Polemik yaratmayın ve uzamasın bu konu. Veya en azından bana yanıt vermeyin artık çünkü depresyonun eşiğine geldim.
O yüzde 52'ye herşey müstahak. Deprem sorumlularına gidip oy atarsan elbette küfür ederler. Ne diyeyim. Öyle istedilerse öyle olsun. Adamlar günlerce ağladı bize sahip çıkılmadı o bu diye sandıkta yine reis ya dediler. Diyecek birşey bulamıyorum.

O yüzde 52'ye her şey müstahak. Deprem sorumlularına gidip oy atarsan elbette küfür ederler. Ne diyeyim. Öyle istedilerse öyle olsun. Adamlar günlerce ağladı bize sahip çıkılmadı o bu diye sandıkta yine reis ya dediler. Diyecek bir şey bulamıyorum.

Maalesef, dediğim gibi artık bir yorumum yok. H*zbullahı kucaklayarak Kk'ye kandilden yardım alıyor dedi, hizbullahlı lideri çıkardı, dışa bağımlı hale getirdi, TOGG yazanlara cevap; TOGG'dan 60 tane var sadece, Tofaş, Fiat, Toyota gibi markaları reis gelmeden biz yapıp dışa satıyorduk. Neyse artık bizim bir şey dememize gerek yok sanırım. Borcun altında boğulacaklar haberleri yok. Bundan sonra bu millete her şey müstahaktır.

Muhalif olarak öncelikle muhalefet eleştirilmesi gerekiyor. Aday olma dedi herkes aday oldu. Ankara BB başkanı hariç diğerleri doğru düzgün çalışmıyor. Önce bunları çözsünler çünkü elindeki koltuklar da gidecek. Ülkenin çoğunluğu mutlu iken ülke berbat halde diyemeyiz maalesef. İster muhalif ister aynı görüşte olun yorum yapmak doğru değil.

Son düzenleme:
İyi, hoş diyorsunuzda, benim gelecek 5 yıl içerisine karşı bir ümidim yok, çünkü bu iktidar bu 5 senede son dalgasını vurup gidecektir kanaatimce, gelecek seçimi kaybedeceğini bizden iyi kendisi biliyor çünkü oy kullanabilecek genç sayısı artacak ve açık açık kaybedecek ama o gün gelene kadar iktidar son dalgayı vurduktan sonra yaşayabilecek miyiz? Allah bilir. Tek diyeceğim şey hakkım bunlara haram olsun, ülkeyi bu hale getirenlere helal etmiyorum, vesile olanlarada etmiyorum. Bunların olacağını görüp, bilip hâlâ nasıl oy verebiliyorlar anlamıyorum neyse fazla söze gerek yok, yoksa söyleyecek çok şey var. Allah hepimizi bu beladan korusun.

Bu cumhurbaşkanlığı sürecinin sonunda, eğer Allah izin verirse kk 79 yaşında olacak. Peki ya sonraki seçimden sonra yine baharlar gelecek mi? Yıllardır “güzel günler göreceğiz.” diye kendimizi avutuyoruz ve yıllardır bekliyoruz, peki bu 5 yılın sonunda acaba Türkiye hala ayakta kalacak mı? Yoksa sonumuz Irak gibi olup bölünüp iç savaşlara sebep olacak mı diye çok merak ediyorum. Maalesef ki Türk milletinin çekmediği hiçbir dert kalmadı, ülkemizde birçok IQ ortalamamızın neden 89 olduğunu gösteren insanlar, yurt dışından gelen mülteciler, ve kan emiciler varken toplum hala yapısını koruyabilecek mi? Ahlak kavramı insanlarda bu süre içerisinde ne kadar ve nasıl değişecek? Günümüzde bile 75-80 yaşındaki dul kalmış ve çocuklarının da durumu olmadığı için çöpten yemek arayıp, sokaklarda peçete satan nenelerimize durum daha da kötüye gittikçe ne olacak? İnsanlar hala dinlerindeki kuralları rahatça yerine getirebilecek ve inancına göre yaşayabilecek bir hayata sahip olacak mı? İnsanlar tekrardan mutlu olup dürüst bir şekilde önemli bir maddi sıkıntısı olmadan, karnı tok bir şekilde yaşayabilecek mi? Açgözlülük, düşmanlık ve kıskançlık ülkenin içinde bulunduğu bu haline rağmen 5 yıl sonra sona erecek mi? Toplumuzun bunlarca yıl çektiği başlıca terör, din, dil, ırk baskıları sona erip ülkedeki her vatandaş hür bir şekilde hayatını idame ettirebilecek mi yoksa hala egolarına yenik düşüp koltuk kavgası yapmayı ve bencilce düşünüp kendi çıkarlarını mı savunacaklar? Ve en önemli kısımı, bireylerin ve aile kurumunun mental sağlığı üzerinde nasıl bir etki bırakacak bu 5 yıl içinde yaşanacaklar? Aklında bunlarca soru olan bir aile babası, emeklilik maaşı ile ayı geçirip geçiremeyeceğini düşünen yaşlı bireyler, kariyeri için imkanı olmayıp çıkmaza giren ve sonunda hayatını yaşayamayan üniversite çağındaki gençler, kaybolan yıllarını geri alamayan ve alamayacak olan ailesi tarafından terk edilmiş 8 yıl sonra güneş yüzü görüp ve yeni dünya haklında hiçbir bilmeyen kafası karışmış ve kariyerinin en iyi noktasında olması gereken insanlar hayatlarını nasıl idame ettirecekler? Yeni nesil, göz bebeğimiz olan çocuklarımız nasıl yetişecek? Bunlarca travmanın altında kalan masum ve hiçbir günahı olmayan insanların ülkeyi devam ettirmek için gereken umutlarına ne olacak? Ve sen, bu şartlar altında direnecek ve insanlara umut mu olacaksın, yoksa ülkeyi terk edip bencil bir soyu devam mı ettireceksin? Ne yaparsan yap kimse seni suçlamayacak çünkü senin zerre suçun yok. Şunu unutma ki ne yaparsan yap bunları yapmak senin hakkın ve senin hayatın. Tüm suç seni kibirleri ve çıkarları için iğrençce kullanan o insanların ve altındaki kendini kurtarmak için bunlarca günaha göz yuman o insanlarındır. Senin değerlerinle aşağılıkça oynayıp kendi çıkarları için kullananlarındır. Karar hep senindi, ama bu kararını gerçekleştirebilmek için olan güce senin yani bizim tek yürek olup ulaşmamız lazım. Ülkenin yönetiminin istemediği bir şey de olsa ülken seni bu sebepten dolayı terörist de ilan etse, amacından sapmayıp o hedefe ulaşman gerekiyor. Unutma yol tek başına çıkmış olsan bile senin gibi insanlar senin yanında olacaktır. Unutma ve asla pes etme, ülkenin yararına olan her şeyi yapmak sana bana ve tüm Türk milletine müstahaktır.

Geri
Yukarı