Umutsuz vakayım

Bugün biraz içimi dökmek istiyorum çünkü moralim cidden 0. hayattaki birçok şeyi "başaracağım, bir şekilde halledeceğim" diye geçiştirip, üstüne düşünmemeye çalışıyorum ama işte bu 2 gündür tum gerçekler birden üstüme geliyor.

Öncelikle okul hakkında konuşayım, ilk sınavlardan ortalamam 99.2 ama burada hocaların ek notları var ve de sınavlar zaten cok kolaydı. Zaten 1. donemi hep çalışıyordum aylardır. Asıl korkum 2.'ler çünkü 2. doneme hiç çalışmadım. Üstüne hocalar zor sorarsa birazcık yandım. Hedefim princeton matematik bölümü ama nasıl gideceğimi bilmiyorum, bulamıyorum. Raunt önerir misiniz bunun için? O önermişti bana da. :(

2. olarak hiçbir yeteneğimin olmaması. Hiçbir konuda düzgün bir yeteneğim yok. Herhangi bir spor dalı, sözel, sayısal, müzikal, herhangi el becerisi, oyunculuk... Hayalim müzisyen olmak. Sanki ailemde genetik olarak müzikal yeteneksizlik var, elimle ritim bile tutamam. Aslında sayısal yeteneğim var diye düşünüyorum ama yok gibi.

3. ve son olarak aşk konusuna gelelim. Şimdi hemen "büyüyeceksin, unutacaksın" diyenler lütfen gelmesin çünkü büyümek ve unutmak değil onunla birlikte olmak istiyorum.

Sorun şu; sevdiğim kız çok akademik bir aileden, mantığını çok fazla kullanıyor, sevgili işlerine hiç sıcak bakmıyor. Çok titiz ve çalışkan bir kız. Not olarak şu an onun önündeyim ama 2.'lerde değişebilir durum. Kız çok sıcak, samimi ve kibar biri. Pazar günü ilk defa ona yazıp "merhaba" dedim ve o geldi. Bayağı bir konuştuk, yaklaşık 2.5 saat kadar ve gayet aramız iyiydi. İkimiz de samimi ve kibardık, hiçbir olay çıkmadan ilk gün sohbeti bitirdik. 2 gun sonra, salı günü konuştuk ve yine aramız çok iyiydi ve kibardık. Sadece benim zamanım kısıtlı olduğu için biraz ben diyeceklerimi deyip konuşmayı bitirmişim gibi oldu. Bunu farkedip salı akşamı özür diledim. O da "sorun yok" dedi ama ben hala suçlu hissediyordum ve gidip yine özür diledim, cevap vermedi. Çarşamba günü merhaba dedim ve cevap vermedi. Normalde görüldü atmayan biridir. Perşembe sabahı ona günaydın dedim ve görüldü attı. 1-2 saat bekledim ve cevap vermedi. Ben de buna hem espri hem de sitem olsun diye "rahatsız etti isem özür dilerim, istemiyorsan bir daha yazmam" yazdım. O da bana "evet rahatsız ettin. Bunun farkına varmana sevindim, ben boş muhabbetlerden hoşlanmıyorum. İyi günler" dedi.

Hala inanamıyorum. Pazar günü sohbet ettiğim tatlı kız ile bu mesajı yazan canavar aynı kişi olamaz. Tahminimce ondan hoşlandığımı anladı çünkü geçmişte buna benzer bir olay daha yaşanmış. Daha kötüsü bunu deyip ya numaramı sildi ya da engel attı. Bir daha mesaj atmaya yüzüm kalmadı.

Kız çok garip. Sanki herkesten bir sır saklıyor gibi çok konuşuyor, hiçbir konuda fazla derine inmiyor, hep başka bir konuya geçiyor. Belli bir gelecek planım yok diyor ama deli gibi ders çalışıyor. Sizce de hedefi olmadığı halde bu kadar ders çalışması mantıksız değil mi? Ailesinde ona bir baskı yok hem de hiç, aşırı özgür. Kızın kendisi asla aşk konusunda konuşmazmış.

İşin kötüsü kız ile sevgili olmam kıza zarar verecek, kızın düzenini bozabilir. Belki hayatını mahvedecek. Saatlerdir kızın düzenini bozup hayatını mahvetmeden onunla sevgili olmak için bir yol arıyorum ve yok, bulamıyorum. Sizce bir yol var mı? Lütfen, önerilerinize (kızı sevmeyi bırak gibi bir öneri değil ama) ihtiyacım var.

Bu arada ek bir bilgi: Kız ile aynı sınıftayız ve 2. dereceden kuzeniz, dedelerimiz kardeş ki onun dayilari hep öz amcam gibi olmuştur benim için ama annesini pek tanımıyorum. Kuzen olduğumuz halde daha önce sadece bir kere gördük birbirimizi.

Evet biraz içimi döktüm, rahatsızlık verdiğim için özür dilerim. Boş konuştuğum için de özür dilerim sizden.

1: Hocam öncelikle bana kalırsa bir insan bir şey başarmak istiyorsa yapabilir önemli olan çalışmak siz çalışın olursa olur olmaz ise olmaz.
2: Hocam 1. ile neredeyse aynı şeyleri söyleyeceğim her şey çalışmakla ilgili buraya birkaç ünlü kişinin sözlerini yazardım ama siz anladınız ne demeye çalıştığımı.
3: Evet geldik son konuya hocam yapacak bir şeyiniz yok rahatsızlık vermeden arkadaşlık kuracaksınız olursa olur olmaz ise yapacak bir şey yok başarılar dilerim.
En son yazdığınız şey anladığım kadarıyla konuyla ilgili estağfirullah.

86IQ'm ile müzik dinlemeye yüzüm kalmadı. :( :( :(

Önerebileceğiniz K-pop playlistleri var mı? Kendi zeka seviyeme göre takılayım.

İnşallah.
Şükredin. TikTokçulardan iyidir haliniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kadar takmayın. Bir uğraş bulun benim gibi.
Örnek: Bilgisayar parçaları. Hackintosh kurulumu...
Kpop boşver bu arada. Sagopa ilaç gelir (bence)...

Bugün biraz içimi dökmek istiyorum çünkü moralim cidden 0. Hayattaki birçok şeyi "başaracağım, bir şekilde halledeceğim" diye geçiştirip, üstüne düşünmemeye çalışıyorum ama işte bu 2 gündür tum gerçekler birden üstüme geliyor.

Öncelikle okul hakkında konuşayım, ilk sınavlardan ortalamam 99.2 ama burada hocaların ek notları var ve de sınavlar zaten cok kolaydı. Zaten 1. donemi hep çalışıyordum aylardır. Asıl korkum 2.'ler çünkü 2. doneme hiç çalışmadım. Üstüne hocalar zor sorarsa birazcık yandım. Hedefim Princeton matematik bölümü ama nasıl gideceğimi bilmiyorum, bulamıyorum. Raunt önerir misiniz bunun için? O önermişti bana da. :(

2. olarak hicbir yeteneğimin olmaması. Hiçbir konuda düzgün bir yeteneğim yok. Herhangi bir spor dalı, sözel, sayısal, müzikal, herhangi el becerisi, oyunculuk... Hayalim müzisyen olmak. Sanki ailemde genetik olarak müzikal yeteneksizlik var, elimle ritim bile tutamam. Aslında sayısal yeteneğim var diye düşünüyorum ama yok gibi.

3. ve son olarak aşk konusuna gelelim. Şimdi hemen "büyüyeceksin, unutacaksın" diyenler lütfen gelmesin çünkü büyümek ve unutmak değil onunla birlikte olmak istiyorum.

Sorun şu; sevdiğim kız çok akademik bir aileden, mantığını çok fazla kullanıyor, sevgili işlerine hiç sıcak bakmıyor. Çok titiz ve çalışkan bir kız. Not olarak şu an onun önündeyim ama 2.'lerde değişebilir durum. Kız çok sıcak, samimi ve kibar biri. Pazar günü ilk defa ona yazıp "merhaba" dedim ve o geldi. Bayağı bi konuştuk, yaklaşık 2.5 saat kadar ve gayet aramız iyiydi. İkimiz de samimi ve kibardık, hiçbir olay çıkmadan ilk gün sohbeti bitirdik. 2 gun sonra, salı günü konuştuk ve yine aramız çok iyiydi ve kibardık. Sadece benim zamanım kısıtlı olduğu için biraz ben diyeceklerimi deyip konuşmayı bitirmişim gibi oldu. Bunu farkedip salı akşamı özür diledim. O da "sorun yok" dedi ama ben hala suçlu hissediyordum ve gidip yine özür diledim, cevap vermedi. Çarşamba günü merhaba dedim ve cevap vermedi. Normalde görüldü atmayan biridir. Perşembe sabahı ona günaydın dedim ve görüldü attı. 1-2 saat bekledim ve cevap vermedi. Ben de buna hem espri hem de sitem olsun diye "rahatsız etti isem özür dilerim, istemiyorsan bir daha yazmam" yazdım. O da bana "Evet rahatsız ettin. Bunun farkına varmana sevindim, ben boş muhabbetlerden hoşlanmıyorum. İyi günler" dedi.

Hala inanamıyorum. Pazar günü sohbet ettiğim tatlı kız ile bu mesajı yazan canavar aynı kişi olamaz. Tahminimce ondan hoşlandığımı anladı çünkü geçmişte buna benzer bir olay daha yaşanmış. Daha kötüsü bunu deyip ya numaramı sildi ya da engel attı. Bir daha mesaj atmaya yüzüm kalmadı.

Kız çok garip. Sanki herkesten bir sır saklıyor gibi çok konuşuyor, hiçbir konuda fazla derine inmiyor, hep başka bir konuya geçiyor. Belli bir gelecek planım yok diyor ama deli gibi ders çalışıyor. Sizce de hedefi olmadığı halde bu kadar ders çalışması mantıksız değil mi? Ailesinde ona bir baskı yok hem de hiç, aşırı özgür. Kızın kendisi asla aşk konusunda konuşmazmış.

İşin kötüsü kız ile sevgili olmam kıza zarar verecek, kızın düzenini bozabilir. Belki hayatını mahvedecek. Saatlerdir kızın düzenini bozup hayatını mahvetmeden onunla sevgili olmak için bir yol arıyorum ve yok, bulamıyorum. Sizce bir yol var mı? Lütfen, önerilerinize (Kızı sevmeyi bırak gibi bir öneri değil ama) ihtiyacım var.

Bu arada ek bir bilgi: Kız ile aynı sınıftayız ve 2. dereceden kuzeniz, dedelerimiz kardeş ki onun dayilari hep öz amcam gibi olmuştur benim için ama annesini pek tanımıyorum. Kuzen olduğumuz halde daha önce sadece bir kere gördük birbirimizi.

Evet biraz içimi döktüm, rahatsızlık verdiğim için özür dilerim. Boş konuştuğum için de özür dilerim sizden.

''İkinci dereceden kuzeniz''
Belki kız ensest sevmiyordur?

Dosya Ekleri

• themusiclab-org-your-musical-IQ.png
    themusiclab-org-your-musical-IQ.png
    144,8 KB · Görüntüleme: 41

Yeni konular

Geri
Yukarı