Undertale neden bu kadar çok abartılıyor?

Abartılmasındaki büyük pay sanırım dost kayaoğlundan kaynaklanıyor. Her oyundan rahatlıkla puan kırmayı beceren adam undertaleye incelemesinde 99/100 verince insanlar bu neymiş diye bakmaya başladı. Ben de oyunu beğendim ama 1 oturuşta bitiremedim.Sıkıldığım zamanlar olmuştu.Her diyalogtan keyif alamadım.Açık dünyada gezerken sıkılıp kapattığım da olmuştur. Bana göre abartıldığı kadar muazzam bir oyun olmasa da mutlaka bi deneyin derim. Açılış sahnesi en azından görülmeye değerdir.

Oyunu aldım, yükledim. buraya kadar sıkıntı yok. bir girdim, çok kötü bir müzik, kulaklarımı deldi. Başı sesi kısarak anlamaya çalıştım. Tek anladığım tek şey kız bir yerden düşüyor, bu kadar. Sonra oyunun içine girdim, bir çiçek bizi öldürmeye çalışt,ı daha oyunun başı deyip takmadım ama sonra oyuna içten içe soğudum. Oyunda ikide bir tavşana benzeyen yanımızdaki kadın arayıp duruyor ve saçma sapan şeyler söylüyor, 2 adımda bir kurbağa falan zıplıyor. Arkadaşım önerdi, oyunu iyi son ile bitir dedi ama bu ikide bir zıplayan kurbağalar ile yarasaya benzeyen yaratıklarla iyi son imkansız gibi bir şey. Bir de bana oyun ile ilgili hiçbir bilgi verilmedi. Oyunun başında ne yapacağımı bimiyordum. Çok kötüydü baş, ortalarda tavşana benzeyen kadını öldürüyoruz, sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyoruz. Bu oyun bana o kadar çok sıkıcı geldi ki bilgisayarı kırmamak için kendimi zor tuttum. Biri bana bu oyunu nasıl oynayacağımızı anlatabilir mi? Oyuna bir şans daha vermek istiyorum.
İlk olarak müziği yeniden açabilirsin mesela.

oyun büyük bir oyun bu doğru. Bakarsak animesini yapan var animasyonu u yapanda. En başarıları camile cueves. Fakat saygılıyım haklısınız ama her metinde bir hikaye var mesela toriel düştüğümüz yere geldiğinde iki detay vardır 1. toriel "gel mezarlık aşalım." diyor mezarlık anlamadınız çünkü ilerlemediniz. İsminizi yazarken kendi isminiz değil bile. (spoşler vermedim yoksa bilmiyorum) 2. Bu da spoiler ile alakalı asriel o düşen insanı kurtarmaya geliyor toriel de aynısını yapıyor. Oyuna mekanik lazım ben olsam girişi Minecraft uygun olabilir, oyun içi menü de Xbox Game Bar gibi olabilir oyuna ayar eklenmeli oyunu linçlemeyin ama korumayında çok.
Oyunu tekbaşına yaptı oyunda. Toby fox ındevci bir müzisyen sadece oyun sandbox gibi oyun etrafa anlanıyor diyalogla değil sadece ruh isteyen bir kral.

Yeni konular

Geri
Yukarı